Do potrącenia 41-letniej kobiety z powiatu łowickiego przez samochód Peugeot 206 doszło dzisiaj przed godziną 6 rano, 13 listopada, na przejściu dla pieszych w okolicach sklepu „Mleczko” przy ul. Sikorskiego w Łowiczu.

Na tym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia
Na tym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia

Kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu oraz ze stłuczeniami.

Bezpośrednio po zdarzeniu lekarze nie wykluczali, że będzie musiała zostać zatrzymana w szpitalu. Zlecone zostało m.in. badanie tomografem komputerowym.

[Aktualizacja] Kobieta została zatrzymana w szpitalu na obserwacji.

Z ustaleń policji wynika, że samochód jechał od strony Al. Sienkiewicza w kierunku targowiska miejskiego. Kierował nim 64-letni mieszkaniec Łowicza. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.

Poprzedniego dnia, 12 listopada ok. godz. 16.30, również doszło do potrącenia pieszego – w okolicach przejścia dla pieszych prze ulicę Starorzecze w Łowiczu.

36-letni nietrzeźwy mieszkaniec Łowicza (0,99 mg/dm3 alkoholu w powietrzu wydychanym z płuc) został potrącony przez samochód Fiat Cinquecento. Kierował nim 26-letni mieszkaniec powiatu łowickiego, który odjechał z miejsca zdarzenia. – Został jednak dość szybko ustalony. Był trzeźwy – powiedziała nam rzecznik prasowa łowickiej Komendy Powiatowej Policji Urszula Szymczak.

36-latek został przewieziony do szpitala w Skierniewicach. Policja ustala okoliczności wypadku.

10 komentarzy

  1. W Skierniewicach instalowane jest aktualnie dodatkowe doświetlanie przejść dla pieszych (po jednej, bystrej lampie – po obu stronach przejścia), ale Łowicz jak zwykle zapóźniony jest w rozwoju. Na tym przejściu dla pieszych – już zginęła kobieta. Kierowcy samochodów osobowych (także motocykli) – piratują zarówno po Alejach Sienkiewicza, gdzie są spore ograniczenia prędkości, jak i po ul. Starorzecze. Przyczyny to niska kultura kierowców oraz ich poczucie bezkarności (słaba praca łowickiej drogówki).

  2. Wielka prawda i cała prawda byle jakie oświetlenie latarnie retro nie zastąpią prawdziwych lamp ulicznych z podświetlonymi tablicami o przejściach dla pieszych .Poza tym pasy z przejściami dla pieszych trzeba domalować na czerwono,żeby alarmowały senioralnych , skacowanych i zaspanych kierowców.

  3. Czytam i tak myślę że z waszych bzdetnych komentarzy wynika wina burmistrza… A co on winien. Myślicie że już jutro wyjmuje kasę i robi wszędzie oświetlenie???? Ludzie pomyślcie trochę. Niech każdy popatrzmy na siebie a nie ocenia innych

  4. przy tym oświetleniu jak będzie jechał naćpany kaizer to wszystkich przejedzie swoim luksusowym audi i nawet nie zauważy.

  5. WYBRALIŚCIE KALINSKIEGO TO WIADOMO ZE NIC Z TYM NIE ZROBI.. LEJE NA TAKIE RZECZY. WAZNE ZE PENSYJKA WPADA

  6. Po zmroku, a szczególnie w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (deszcz, mgła) po Łowiczu jeździ się tragicznie. Szczególnie w al. Sienkiewicza. Prywatnie, a szczególnie służbowo dużo jeżdżę po mieście wieczorowo – nocną porą i hamowanie w rejonie przejść dla pieszych jest rzeczą normalną. Ale nie dlatego normalną, że przy przejściu są piesi, tylko dlatego żeby zobaczyć co się dzieje w okolicach tych przejść. Bo niestety w większości przypadków winę ponosi kierowca.

  7. Przed każdym przejściem dla pieszych kolor świateł w latarniach powinien być biały a nie żółty!

  8. Konieczne jest doświetlenie przejść już dawno pisałem o tym przez te niskie latarnie kierowca jest oślepiony w czasie deszczu nocą nic nie widać