W hali sportowej w Bolimowie odbywały się dzisiaj, 25 lutego, uroczystości jubileuszowe 50-lecia istnienia miejscowej szkoły podstawowej.

Obchody rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele św. Anny w Bolimowie, podczas której ks. proboszcz Krzysztof Chojnacki przekazał dla szkoły prezent w postaci obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dalsza część jubileuszu była już kontynuowana w hali sportowej przy szkole.

W przygotowanym programie artystycznym uczniowie przypomnieli historię szkoły, która została otwarta 21 stycznia 1967 roku, jako jedna ze szkół w ramach 1000-lecia Państwa Polskiego – tzw. Tysiąclatka. Następnie zaprezentowanych zostało kilka międzypokoleniowych występów – znane piosenki wykonywali m.in. absolwenci szkoły i ich dzieci– obecni uczniowie.

Przewidziano też czas na wystąpienia zaproszonych gości, po których na ręce dyrektorek: bolimowskiej podstawówki – Małgorzaty Ciężarek i gimnazjum – Agnieszki Osickiej, zostały złożone liczne prezenty i kwiaty. Wójt gminy Bolimów Stanisław Linart w asyście przewodniczącej rady Aleksandry Kołosowskiej i innych radnych wręczyli dyrektorkom kosz 50 róż na jubileusz 50-lecia szkoły.

Szkoła również postanowiła docenić m.in. obecnych na jubileuszu wójtów i byłych dyrektorów szkoły. Więcej o przebiegu uroczystości oraz o wspomnieniach absolwentów napiszemy w Nowym Łowiczaninie.

Komentowanie nie jest możliwe.