– Nie spodziewałam się takiej akcji i zaangażowania tylu ludzi. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane w całości na rehabilitację Weroniki. Bardzo dziękuję za wsparcie, bardzo dużo ono dla nas znaczy – powiedziała nam Dorota Woźniak, mama siedmioletniej Weroniki z Kompiny w gminie Nieborów po akcji charytatywnej, która odbyła się w czwartek, 11 kwietnia w nieborowskiej szkole.

NIEBORÓW. Akcja charytatywna w ZPO.

U dziewczynki zdiagnozowano liczne wady motoryczne oczu, sprawiające, że od marca jeździ ona z mamą kilka razy w tygodniu na specjalistyczne zabiegi rehabilitacyjne w Warszawie, są to ćwiczenia ortoptystyczne i sensoryczne. – Do Warszawy jedziemy pociągiem rano, a wracamy około 15. wszystko po to aby mogła ćwiczyć pod okiem specjalisty przez 30 minut – mówi mama Weroniki. Lekarze oceniają, że rehabilitacja powinna przynieść efekt po roku stałych ćwiczeń.

Akcję szkole zorganizowało szkolne koło wolontariatu, komitet rodzicielski, placówka udostępniła miejsce, w przygotowania włączyli się też nauczyciele.

Atrakcji było dużo, strażacy z OSP w Nieborowie demonstrowali resuscytację, członkowie Grupy Serpens Bellatorum z Łowicza pokazali średniowieczną broń i ubiory, Studio Perfect z Łowicza oferowało zabiegi kosmetyczno-fryzjerskie, był też kiermasz palm wielkanocnych i ozdób, które przygotowali uczniowie szkoły wspólnie z rodzicami i nauczycielami i które w części tworzyły na bieżąco instruktorki z GOK Nieborów. Hitem wydarzenia był pokaz siły w wykonaniu strongmana Konrada Karwata.

Osoby, które chciałyby wesprzeć Weronikę w walce o zdrowe oczy, mogą to nadal zrobić poprzez portal Pomagam.pl

Weronika z mamą Dorotą pojechały dziś rano do Warszawy na rehabilitację. fot DW

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.