Bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki im. A. K. Cebrowskiego rozpoczęli we wtorek przeprowadzanie księgozbioru do nowych pomieszczeń w budynku po dawnym Gimnazjum Nr 1 w Al. Sienkiewicza. To duże przedsięwzięcie logistyczne.

Samo przewiezienie książek w plastikowych skrzynkach będzie trwało kilka dni, do przewiezienia jest około 70 tysięcy woluminów: oprócz książek i czasopism (28 tytułów) są to również zbiory specjalne – książki wydane do 1939 roku, reprinty, dokumenty dźwiękowe – głównie nośniki z nagraniami literackimi dla osób niedowidzących (ponad 1.100 tytułów) oraz mnóstwo dokumentów.

Pierwsze książki trafiły do umeblowanej już biblioteki w Al. Sienkiewicza we wtorek, 10 grudnia w godzinach popołudniowych.

Pomieszczenia wyposażone w meble nabrały już „bibliotecznego kształtu”. – Na razie pachnie nowością, a niedługo będzie pachniało również książkami – mówią bibliotekarze.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz filmów. Więcej na ten temat w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

 

9 komentarzy

 1. Tu ciągle o dzieciach-pępki świata- reszta się nie liczy. Dzieciom nie pomogą nowe budynki , tylko raczej więcej uwagi rodzicielskiej, bo z tym coraz gorzej.

 2. Dobrze, że zlikwidowano Gimnazja, bo teraz dużo budynków można wykorzystać na różne cele.
  A dla ciemnogrodu z PO i PSL było to takie trudne do zrozumienia.

  • Trudne do zrozumienia są decyzje władz miasta i Pana lub Pani tok myślenia. Tu nie chodzi o politykę tylko o książki. Myśleć przed napisaniem!

  • Umieszczenie biblioteki w byłym Gimnazjum nr 1 i jeszcze za tak ciężkie pieniądze było najgorszym marnotrawstwem infrastrukturo przeznaczonej dla dzieci – tam mogło być wspaniałe przedszkole i żłobek, które sprostało by wszystkim potrzebom Łowicza.

  • Idąc Twoim tokiem myślenia może warto też zlikwidować szpital oraz kościoły – po nich też będzie dużo budynków do wykorzystania 🙃.
   Ja nie mogę, jacy debile 😁.

 3. A byloby piękne przedszkole A nie dzieci w wilgoci siedzą. Kto teraz do biblioteki chodzi

  • Sonia, jak Ty nie chodzisz do biblioteki to nie masz pojęcia o tym co piszesz. Ludzie wbrew temu co się wydaje czytają, bo znudziły ich widea i płytkie filmy. Powiedź emerytom, że biblioteka jest zbędna. Społeczeństwo to nie tylko dzieci.

  • Olga Tokarska

   Zglaszamy sie:) My chodzimy – ja i moja dwojka dzieci w wieku przedszkolnym, nie tylko dlatego ze znudzily sie widea i plytkie filmy;)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.