Do zatrzymania mężczyzny, kierującego skradzioną z terenu Niemiec Toyotą Verso doszło we wtorek, 6 grudnia, gdy ten zatrzymał się awaryjnie na autostradzie A2 w rejonie Polesia.

263-19707

Policjanci z ruchu drogowego, pełniący tego dnia służbę na A2, około godziny 17.30 zauważyli auto stojące na pasie awaryjnym w kierunku Warszawy. Ustalili, że postój został wymuszony przez awarię auta. Ich podejrzenie wzbudziło jednak dziwne zachowanie kierowcy.

Patrol postanowił sprawdzić mężczyznę oraz pojazd, którym podróżował. Okazało się, że auto pochodzi z kradzieży. Funkcjonariusze ustalili, że zostało skradzione kilka dni wcześniej z terenu Niemiec. Kierowca nie potrafił racjonalnie wyjaśnić skąd ma samochód. Policjanci podjęli decyzję o jego zatrzymaniu, zaś pojazd zabezpieczyli na parkingu policyjnym. Jego wartość wyceniono na 50 tysięcy złotych. 

21-letni mieszkaniec Warszawy usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.