Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Żychlinie organizowała w październiku akcję „Misie Ratownisie”. Zebrane przez nich pluszaki trafiły już do dzieci z domów dziecka i szpitali. A było ich naprawdę dużo!

Fot. MDP OSP Żychlin
Fot. MDP OSP Żychlin

– No i wróciliśmy niedawno do domu, dzień pełen uśmiechu na twarzach naszych adeptów oraz pacjentów i podopiecznych łódzkich placówek. Za każdym razem zaznaczamy, że to dzięki Wam udało się dokończyć w taki sposób tę zbiórkę – relacjonują na Facebooku druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Żychlina.

Do Łodzi pojechali wczoraj. Pierwszym celem był Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Tam pozostawili 300 pluszaków. Kolejnym miejscem był szpital SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny – Uniwersyteckie Centrum Pediatrii w Łodzi, w którym zostawili 200 pluszowych misiów.

Później strażacy z Żychlina pojechali do Domu Dziecka dla Małych Dzieci przy ul. Zbocze w Łodzi. Tam przekazali 3 krzesełka do karmienia, zabawki tj. koniki bujane, jeżdżące biedronki itp. Zostawili tam również większość zebranych ubrań. Ostatnim miejscem był Szpital im. Józefa Babińskiego w Łodzi, gdzie zabawki oddali na oddział psychiatrii dziecięcej.

– Czeka nas jeszcze jeden wyjazd w drugiej połowie listopada, prawdopodobnie do placówek w Płocku – zapowiadają druhowie MDP.
Łącznie strażacy przekazali 740 pluszowych misiów, 54 pudełek z grami planszowymi i 5 worków z ubrankami dla dzieci. Część pluszaków zostanie u strażaków i będą przekazywane dzieciom, których dotkną zdarzenia, przy których będą interweniować strażacy.

Fot. MDP Żychlin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.