Do Urzędu Miejskiego z Zarządów osiedli wpłynęły już wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim Łowicza na 2018 rok. Nie są one pełne, ponieważ trwa jeszcze weryfikacja wyjątkowo dużej ilości głosów oddanych na jedną z propozycji na osiedlu Przedmieście.

Oto wybrane inwestycje:
Zatorze – budowa placu zabaw i siłowni na os. Szarych Szeregów.
Stare Miasto – budowa parkingu i chodnika przy Przedszkolu nr 3.
Bratkowice – poprawa bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7 – modernizacja ul. Młodzieżowej, utworzenie przejścia dla pieszych i progów zwalniających.
Korabka – remont nawierzchni ul. Zielonej.
Nowe Miasto – budowa placu do ćwiczeń fitness oraz modernizacja boiska i ogrodzenia boiska przy dawnym Gimnazjum nr 1 w Al. Sienkiewicza.
Osiedle Starzyńskiego – poszerzenie ul. Nowej na odcinku od ul. Akademickiej do budynku (dawnego) ZGM, budowa parkingu na rogu tych ulic.
Osiedla Kostka – budowa chodnika przed bloku nr 5 na os. Kostka i dojścia do bloku od strony garaży (ul. Starościńskiej) do połączenia z blokiem nr 2, również od strony sklepu Papirus.
Górki – budowa ul. Paderewskiego.
Osiedle Dąbrowskiego – powiększenie placu zabaw przy blokach 5 i 8 o tor dla rolkarzy i wrotkarzy, zainstalowanie urządzeń do street workout.

Wyniki głosowania na inwestycję z puli ogólnomiejskiej (za 300 tys. zł) znane będą do końca roku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.