Już w najbliższą sobotę 8 grudnia o godz. 16.00 na Starym Rynku w Łowiczu rozpocznie się Choinka Miejska, podczas której 8 Mikołajów będzie miało do rozdania aż 4.000 paczek dla dzieci.

W ubiegłym roku impreza choinkowa zorganizowana była na Nowym Rynku.

Zabawa rozpocznie się od uroczystego rozświetlenia choinki w centrum Starego Rynku oraz przedstawienia Mikołajów. W tym roku będzie ich 9, z czego 8 będzie rozdawało paczki przy stanowiskach, zaś zadaniem 9 będzie podpisywanie certyfikatów „Grzecznego Dziecka” i pozowanie do zdjęć z najmłodszymi.

Do ich odbioru paczek uprawnieni są wszyscy, którzy nabyli w ratuszu lub łowickich szkołach i przedszkolach kupony w cenie 7 zł (wszystkie zostały już rozprowadzone).
Chwilę po rozpoczęciu zabawy, ok. godz. 16.10 zaplanowano losowanie kuponów, których posiadacze otrzymają nagrody ufundowane przez sponsorów. Ich wręczenie zaplanowano godzinę później, ok. 17.10.

Grzegorz Turski z miejskiego biura kultury powiedział nam, że w tym roku przyspieszono losowanie nagród, mając na uwadze doświadczenia z poprzednich lat: po odebraniu paczki wiele rodzin opuszczało plac, co wynikało ze znużenia dzieci lub mroźnej aury (nie wiadomo jaka pogoda będzie w tym roku). Nowe rozwiązanie ma sprawić, że po ogłoszeniu wylosowanego numeru, osoby z rodziny będą wiedziały, że po odbiorze paczki od Mikołaja warto się udać pod scenę po odbiór wylosowanej nagrody.
Ok. godz. 16.30 zaplanowano występ aktorów z teatru Avatar z Legnicy z inscenizacją bajki dla dzieci pt. „Czas zimy”. O godz. 18.30 rozpocznie się koncert discopolowego zespołu Dejw, który znanych jest z piosenek pt. „Dołeczki” (ponad 33 mln wyświetleń w serwisie YouTube), „No chętnie” i „Malinowy smak”. Zabawa planowo ma potrwać do godz. 18.30.

– W tym roku Choinka odbędzie się na Starym, a nie na Nowym Rynku na prośbę części mieszkańców – mówi nam Grzegorz Turski. Z założenia, impreza ma odbywać się na obu rynkach wymiennie co roku.

2 komentarze

  1. Kaliński idź na całość- co tam dwóch wiceburmistrzów- mianuj dziewięciu!!! Nie Twoje pieniądze co Ci zależy.. pluń na jakies tam dawne prawicowe poglądy..- otrzyj śline z ust siewiery i wójcika co pluli dzis oni sojusznicy= a że to kosztuje..wszak nie z własnych pieniędzy

  2. Drogie dzieci co najbardziej chcecie pod choinkę?- In Vitro i drugiego wiceburmistrza, pytanie- drogie dzieci kto jest ojcem miasta- odpowiedź Burmistrz Kaliński, a kto jest matką – Rada Miejska- a kim chciałybyście być? Sierotami!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.