Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber odwiedził dzisiaj, 8 maja, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, by złożyć na ręce dyrektor Doroty Dziekanowskiej i starosty Marcina Kosiorka symboliczny czek na kwotę 90 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego przy tej szkole.

O dotację celową na to zadanie wnioskowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Zarówno dyrektor Dorota Dziekanowska, jak i starosta cieszyli się, że na terenie szkoły wreszcie powstanie boisko z prawdziwego zdarzenia o tartanowej nawierzchni. W rozmowie, jaką wcześniej przeprowadziliśmy z Marcinem Kosiorkiem powiedział, że jest to pierwszy krok do poprawy infrastruktury sportowej w szkołach podległych starostwu.

Udało nam się potwierdzić, że w ramach dotacji celowej na zadania w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, poza starostwem, pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego otrzymają także gminy Zduny i Kiernozia, wkrótce zostaną o tym poinformowane.

Gmina Zduny otrzyma 70 tys. zł na modernizację sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i doposażenie hali sportowej w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach. Z kolei gmina Kiernozia otrzyma wsparcie w wysokości 90 tys. zł na przebudowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kiernozi.

7 komentarzy

 1. Do Jerzego! Wiesz co to jest tranzyt?
  Bo wygląda na to że nie masz pojęcia.
  A pewnie jesteś z Zatorza.

  • Stefek jak zapewne wiesz tranzyt jest między różnymi krajami. Tak czy siak można się domyślić, że chodzi o usunięcie nadmiernego ruchu z Łowicza. Jestem z Zatorza i co z tego? Nic nie zmienia to faktu, że oprócz wydania kasy przed wyborami nie bardzo im idzie załatwienie czegokolwiek.

 2. Piękna łap… przepraszam piękny prezent akurat przed eurowyborami 😉 Kasę dać najłatwiej. Proszę usunąć tranzyt z Łowicza to pokaże Pan, że naprawdę umie coś załatwić.

 3. Do autorki

  Super. Wreszcie cos poprawia w wygladzie tej szkoly bo od niepamietnych czasow nic nie robiono.

 4. Katarzyna

  Boisko w tej szkole było do tej pory kiepskie

 5. PIS komuszej szkole daje kasę, przecież tam zieje jadem czerwonych i interesownych PO-prawnych nauczycieli.

  • Jedna z najlepszych szkół w okolicy , która daje możliwość do dobrego przygotowania się do matury. Szkoła jest apolityczna i skupia się na rozwoju młodzieży. Jedyny jad który zieje to od ciebie 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.