Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber odwiedził dzisiaj, 8 maja, I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu, by złożyć na ręce dyrektor Doroty Dziekanowskiej i starosty Marcina Kosiorka symboliczny czek na kwotę 90 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego przy tej szkole.

O dotację celową na to zadanie wnioskowało Starostwo Powiatowe w Łowiczu. Zarówno dyrektor Dorota Dziekanowska, jak i starosta cieszyli się, że na terenie szkoły wreszcie powstanie boisko z prawdziwego zdarzenia o tartanowej nawierzchni. W rozmowie, jaką wcześniej przeprowadziliśmy z Marcinem Kosiorkiem powiedział, że jest to pierwszy krok do poprawy infrastruktury sportowej w szkołach podległych starostwu.

Udało nam się potwierdzić, że w ramach dotacji celowej na zadania w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, poza starostwem, pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego otrzymają także gminy Zduny i Kiernozia, wkrótce zostaną o tym poinformowane.

Gmina Zduny otrzyma 70 tys. zł na modernizację sali gimnastycznej z zapleczem sanitarnym i doposażenie hali sportowej w Szkole Podstawowej w Nowych Zdunach. Z kolei gmina Kiernozia otrzyma wsparcie w wysokości 90 tys. zł na przebudowę sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kiernozi.

Komentowanie nie jest możliwe.