Liczni dostojnicy kościelny przyjechali 21 czerwca do Łowicza, aby wziąć udział w wieczornej mszy św. w katedrze, na której modlono się o łaski Boże i zdrowie dla biskupa seniora Alojzego Orszulika.

Pierwszy biskup łowicki miał aż trzy okazje do świętowania: 21 czerwca skończył 90 lat i obchodził też imieniny. Dzisiaj, 22 czerwca przypada 61. rocznica jego święceń kapłańskich, których udzielił mu kardynał Stefan Wyszyński, prymas Polski w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie.

Mszę św. celebrował bp. Andrzej Dziuba, a homilię wygłosił abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki, który podobnie jak jubilat jest pallotynem i był niegdyś studentem ks. Alojzego Orszulika, gdy ten wykładał prawo kanoniczne.

Pod koniec mszy św. do jubilata ustawiła się kolejka gości, którzy składali mu życzenia, dziękowali za modlitwę, przyjaźń i troskę, którą ich otaczał, wręczali kwiaty i upominki. Podziękowania przygotowane przez bp. Alojzego Orszulika odczytał bp Andrzej Dziuba. Zostały one nagrodzone brawami. Jubilat zakończył mszę św. udzieleniem błogosławieństwa.

Komentowanie nie jest możliwe.