Prawie 8 milionów złotych na inwestycje dostanie Łowicz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To instrument wsparcia dla samorządów lokalnych, borykających się ze skutkami epidemii. Łącznie miasto, powiat i gminy w naszej okolicy otrzymają 17 milionów złotych. 

Jak się dowiadujemy w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi, nabór wniosków od gmin i powiatów rozpocznie się już w II połowie lipca, najdalej w I połowie sierpnia. Przyznanie funduszy nie jest  obwarowane koniecznością spełnienia jakichś warunków. Przyznawane są one każdej gminie w kraju. Wyliczane są według algorytmu, uwzględniającego stopień zamożności gmin i skalę ich wydatków majątkowych. Wnioski mają być kierowane do premiera elektronicznie, za pośrednictwem wojewody. Pieniądze mają trafić do samorządów w ciągu kilku tygodni.
Nasze miasto i gminy otrzymają następujące kwoty (w złotych):
– gmina miasta Łowicza – 7 920 429
– powiat łowicki – 1 886 406
– gmina Bielawy – 500 000
– gmina Chąśno – 500 000
– gmina Domaniewice – 581 587
– gmina Kiernozia – 500 000
– gmina Kocierzew Pd. – 500 000
– gmina Łowicz – 1 272 464
– gmina Łyszkowice – 691 569
– gmina Nieborów – 915 969
– gmina Zduny – 500 000 zł.
– gmina Bolimów (pow. skierniewicki) – 970 628 zł.
Pieniądze będą mogły być przeznaczone na inwestycje w drogi, wodociągi, kanalizacje, budowę żłobków, remonty szkół i przedszkoli i inne potrzebne przedsięwzięcia.

Więcej o tym w czwartek w Nowym Łowiczaninie

4 komentarze

 1. Bolszewicka PO podzieliła by między siebie,ludziom jeszcze zabrała,tak jak z OFE i pogrzebowego,i powiedziała,że pieniędzy nie ma i nie będzie na nic

  • każdy pisowiec to kłamca

   Ale dlaczego kłamiesz, pisowcu? Środki z OFE masz przePiSane na subkonto w ZUS. Grabież OFE nastąpi dopiero teraz, bo PiS zamierza na dzień dobry ukraść 15% środków, by mieć kasę na łapówki wyborcze.

 2. za Trzaskowskueg wszystko zostało by w dużych miastach bo dla niego chołota ze wsi i takuch zapierdziałych miast jak Łowicz się nie liczy

  • Quo Vadis Polsko?

   Bolszewicki PiS zadłuża Polskę na potęgę (104 miliardy zł przyrostu długu w pierwsze 4 miesiące tego roku, to 10% całego polskiego zadłużenia) i okrada naród inflacją, byle pozostać przy korycie. Ale ciemny lud to kupi, bo srebrniki rzucili.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.