Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych jeszcze wyników, jakie napłynęły do nas z gminy Łyszkowice, w pierwszej turze najwięcej głosów zdobyli obecny wójt Adam Ruta (1373 głosy), a także Piotr Klimkiewicz (613 głosów).

Trzecie miejsce zajęła Małgorzata Zielińska (473), czwarte Agata Kosiorek (275), piąte Tadeusz Markus (160), a szóste Piotr Panak (123).

Mamy już – także nieoficjalne – informacje na temat prawdopodobnego składu Rady Gminy Łyszkowice. Z dużym prawdopodobieństwem możemy napisać, że mandaty zdobyli: Igor Wojciechowski, Grażyna Rykała, Ewelina Wójt, Jarosław Zagajewski, Patrycja Gąsecka-Frankowska, Waldemar Kędzierski, Teresa Krawiec, Renata Kroc, Lech Szymański, Piotr Gajek, Marcin Pietraszewski, Piotr Marat, Andrzej Foks, Waldemar Wysocki i Tomasz Małkus.

Nieoficjalne wyniki wyborów skomentował dla nas drugi w I turze Piotr Klimkiewicz.
– Jestem bardzo zadowolony i dziękuję mieszkańcom za poparcie i zaufanie w trudnym dla mnie czasie – mówił. – Trudnym, bo w tej kampanii była prowadzona przeciwko mnie wyjątkowo perfidna nagonka, włącznie z rozpowszechnianiem zupełnie nieprawdziwych informacji, że rzekomo nie będę mógł kandydować albo, że i tak nie mogę objąć funkcji wójta. Myślę, że mieszkańcy naszej gminy znają mnie i moją uczciwość, dzięki czemu nie dali się zwieść tym głosom, które próbowały wmawiać, że jestem jakimś karierowiczem i krętaczem. Cieszę się, że w kilku obwodach w I turze wygrałem. Tam gdzie byłem II czeka mnie przez te dwa tygodnie jeszcze bardzo duża praca, ale zakasuję rękawy i wychodzę, by jeszcze przekonać tych nieprzekonanych.

Już po rozmowie z Piotrem Klimkiewiczem udało nam się skontaktować także z jego konkurentem w II turze – wójtem Adamem Rutą. On także zaczyna od podziękowań dla tych wyborców, którzy poparli jego kandydaturę, zwraca się się też do zwolenników kontrkandydatów, by ci jeszcze przed II turą przemyśleli swoje decyzje.
– Mój wynik to nie efekt kampanii, plakatów czy ulotek, to efekt ciężkiej, ale owocnej pracy w ostatnich czterech latach, nie tylko mojej ale też radnych, sołtysów i innych współpracujących z nami organizacji, jak KGW – mówi Adam Ruta. – Myślę, że społeczeństwo naszej gminy widzi kierunek jaki obraliśmy w 2014 roku i pozytywne zmiany jakie on przynosi całej gminie.
Przyznał też, że przy piątce kontrkandydatów spodziewał się, że I tura nie przyniesie rozstrzygnięcia.

54 komentarze

 1. ESbek zawsze bedzie esbekiem złym podłym człowiekiem . Esbe zabiło księdza Popiełuszkę , katolicy nie wolno wam głosować na Rutę . Na milosc boską !!!

 2. Witam. Urodziłem się raczej w rodzinie ubogiej. Tatko wziął pożyczkę i przy ogromie wyrzeczeń postawił skromny dom wiążąc czasami ledwo koniec z końcem. Pytanie do Piotra K – dlaczego postawiłby blok socjalny skoro wszystkie mieszkania w Nowych Domach są socjalne. Mieszkają tam całe rodziny (niekiedy zamożne). Powinny to być mieszkania dla rodzin żyjących naprawdę w złych warunkach mieszkalnych i finansowych. Są też “pustostany”. Z poza ludzi uprzywilejowanych o mieszkaniu nie ma co marzyć. Człowieku dla mnie to z taką deklaracją i planem strzeliłeś sobie w nogę w wyścigu po fotelik!

  • Stach jak twierdzi urodził się w ubogiej rodzinie to pewnie tłumaczy jego pęd do pomnażania majątku i smykałka do interesów kosztem innych.Gość się zapędził i stracił czujność.

   • Lucek, majątku nie pomnażam. Żyje tak jak sobie sam jestem sobie zapewnić. I jestem z tego dumny. Nikogo nigdy nie wykorzystałem do pomnażania majątku. Nie oczekuję od nikogo niczego. W treści o mieszkaniach wyraziłem się jasno. A Pan Lucek “domyślam” się, że mieszka w lokaliku i jest dumny z siebie, że nic w życiu nie osiągnął i całe życie na gminnym sobie pomieszkuje. A ludzi z własnościowym mieszkaniem lub domem traktuje jako niezaradnych.

   • Wystarczy poczytać twoje oświadczenie majątkowe kolego.

   • Oooo. No i coś napisał. Gostek nie wiemy o sobie nic a ty już nawet oświadczenie majątkowe moje znasz. Pajacu nie ośmieszaj się bo jeszcze ktoś pomyśli, że faktycznie taki magik jesteś i znasz się na wróżeniu z fusów.

 3. Jeszcze parę lat rządów szeryfa i zaczną się upadki stowarzyszeń. Kolejni zapaleńcy rezygnują, widząc jak wygląda współpraca z UG. Laktoza miała brylować po odejściu W.K., a bujają się w A-klasie. Mamy stadion i zakaz korzystania z niego. Orlika lub podobnego boiska wielofunkcyjnego brak. Wędkarze też czekają na “cudowny kompleks rekreacyjny”. Lampy w parku zgasną po wyborach, bo koszty. Drugiego ośrodka zdrowia brak. Mamy za to Gminne Dożynki, wykonane społecznie przez mieszkańców, żeby włodarze mogli się lansować za friko.Trzeba do Głowna uciekać, żeby miło rodzinnie spędzić czas wolny…

  • Masz staw gminny na Uchaniu……, a nie przepraszam wydzierżawiony, bo po co zrobić coś dla ludzi, lepiej niech kolega zarobi

  • Jeśli chodzi o klub Laktoza to zainteresuj się Darku jakie długi pozostawił po sobie w klubie wspomniany przez Ciebie,,super,”prezes i ilu zawodnikom nie wypłacił należnych pieniędzy.W Widzewie też się króciutko jak mówisz,,pobujal”a teraz buja się w Kutnie.Jeżeli zaś chodzi o Stowarzyszenia to też nie masz o nich zielonego pojęcia.

  • To bujaj się do Glowna Dareczku albo do Reczyc.

 4. Będziemy najbardziej roztańczona gmina w Polsce festyny co tydzień oczywiście gwiazda wieczoru Kosmos a kto za to płaci Pan płaci Pani płaci. Żenada

 5. Co by nie powiedzieć najwiekszym przegranym a raczej przegraną jest Pani dyrektor.

 6. Jeden z kandydatów to amator przypisujący sobie zasługi innych. Osoba, dla której prawo to jakieś zapiski, które można naginać w każdą stronę. Zdziwienie, że jego łamanie można (a nawet powinno się!) egzekwować to szczyt błazenady politycznej! Objęcie urzędu to nie tylko sprzeciwianie się w każdej okoliczności władzy, ale także, co ważne, profesjonalizm i umiejętność pracy z zespołem. Zespołem, który trzeba zbudować. A budowanie nie zawsze polega na zmianach, a na podejściu do kadry, która będzie chciała pracować dla wspólnego dobra.

  • Drugim kandydatem jest osoba poważna, elokwentna i słuchająca. Taka, w której interesie nie leży rewanż, a taka, która nie popełnia błędów przeszłości i jest w stanie wspierać wspólne dobro zgodnie z prawem. Co niektórym nie może się to podobać, patrząc jak daleko zapędzili się w swojej małej lokalnej bitce i co mają na sumieniu.

  • Szkoda,że ten zespół to jedna rodzina ,która nieprzerwanie trwa,jak nie przy kolejnych dyrektorach szkoły to przy wójtach zajmując cieplutkie stołeczki.Cały UG to znajomi i krewni króliczków,głównie ze Wrzeczka.I pracują dla wspólnego dobra gromady króliczków.

   • Żyją głównie z donoszenia na ludzi.Podejrzą,podsłuchają,dopowiedzą i na stołkach siedzą.Od lat są bezkarni.

   • a obecny włodarz gminy nawet nie domyśla się jaką mają tajemnicę.? Każdego dnia zbierają tzw.kwity,które zaniosą w zębach następnemu jak się mu noga powinie.Wytrą o niego buty i tajemniczo będą uśmiechać się na ulicy.

   • doświadczony

    Kreują rzeczywistość,eliminując wrogów,głównie donosami,często przedstawiają w niekorzystnym świetle,zawsze są pierwsi,a Bogu ducha winna ofiara niczego się nie spodziewa ,a na obronę zwykle jest już za późno.

   • Czy ktoś wie czym zakończył się proces Ewy,członka rodziny króliczków? Jaki zapadł wyrok bo jakoś tak cicho.

  • Oj żeby to prawo wkrótce nie dopadło samego szeryfa.

  • Widzę,że wykorzystujesz doświadczenia ze współpracy z tajniakami.

  • Chyba dla dobra wójta.

 7. dajcie mu spokój, chciał poszaleć to poszalał ale z kieszeni to też nauczka, a i dobry uczynek spowiedź za pewnie była konieczna

 8. Uczciwość? Że też temu panu takie słowo przechodzi przez gardło. Czas pokaże, sąd również. Wygrał pan w jednym okręgu i nawet przegrał w miejscowości,w której mieszka. Dla nieprzekonanych wielkie brawa,nie dajcie się ludzie zwieść tym pięknym filmikom na portalu społecznościowym,ani grama sensu w nich.

  • Brawo Pani Olgo, trafne spostrzeżenie!!! Do tego wszystkiego należałoby dodać listę osób, które biesiadowaly wczoraj pod jedynym otwartym sklepem, nie ukrywając kto był sponsorem trunku. Nie pomogły też czerwone buty i pokazowa spowiedź i komunia w czasie mszy. ŻENUA

 9. Oj Ruta nie śpi. od razu musiał coś o Klimkiewiczu napisać.

 10. Drogi kandydacie w wygloszonym redaktorów i NL akcie samouwielbienia nie posługujesz się prawdą.wygrałeś tylko i wyłącznie w 1 okręgu wyborczym, jeżeli zaś chodzi o twoja uczciwość to zapewne wypowie się o niej sąd.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.