Powołana od 1 kwietnia na stanowisko zastępcy wójta gminy Zduny Agata Imielińska złożyła 28 czerwca rezygnację z pracy w Urzędzie Gminy. Obecnie jest na wypowiedzeniu, które kończy się 12 lipca.

Agata Imielińska (pierwsza z lewej) na sesji Rady Gminy Zduny.

Zastępca wójta jest prawnikiem, została powołana przez wybranego w jesiennych wyborach nowego wójta gminy Krzysztofa Skowrońskiego. Wcześniej pracowała w Ministerstwie Zdrowia. W zakresie jej obowiązków w Zdunach było wykonywanie kluczowych zadań takich jak np. te związane z mającym powstać żłobkiem, modernizacją dróg gminnych czy rewitalizacją.

Miała też zapewnić lepsze, sprawniejsze funkcjonowanie Urzędu Gminy w Zdunach, przy czym – jak można było dowiedzieć się nawet na sesjach Rady Gminy – napotkała opór ze strony pracowników, może także części radnych.

Więcej o powodach odejścia Agaty Imielińskiej przeczytasz w kolejnym numerze Nowego Łowiczanina, 11 lipca.

Czy w gminie takiej wielkości jak Zduny potrzebne jest stanowisko zastępcy wójta?

Loading ... Loading ...

76 komentarzy

 1. Psy szczekają, karawana idzie dalej. Co ty za durnoty piszesz Ksiazaku. Czy wiesz co to jest Biblia i wiesz o czym pisze, chyba nie, bo jakbys wiedzial to wymyslil bys coś madrzejszego, a nie durnoty bez ładu i składu piszesz. Sadzisz kogoś wedlug siebie. Ciekawe co powiesz jak śmierć przyjdzie po ciebie😳😈😬😬😬😬😬😈

 2. Dajcie im spokój będzie dobrze

 3. mmm, widze, ze budzi sie świadomość w Podatnikach ad. sytuacji w UG – to bardzo dobrze!

 4. Księżak

  Podziwiam Panią Agatę Imielińską za podjęcie próby utemperowania lenistwa w UG Zduny, ale takiego układu nie pokona jedna osoba; bardzo dobrze, że nie chciała Pani dłużej siedziec w takim zepsutym środowisku-czyste sumienie p.Agato to spokojne życie i dobra śmierć:-) a te paskudne urzędniki maja dzieci, wnuki, przyjedzie dzień, ze zapuka do ich drzwi ŚMIERĆ i nic im wtedy nie pomoże, a zwłaszcza nie pomoże kasa i nie pomogą im te ich układzikowe znajomości 🙂 Ja życze Pani wszystkiego dobrego 🙂 Proszę nie przejmować się patologiami, one zawsze były-są zapisane na kartach Biblii. Pozdrawiam:-)

  • Księżaku, Człowieku, zastanów się co Ty piszesz. Jesteś fanatykiem pełnym nienawiści. Co Ci ta “patologia” “paskudne urzędniki” w sensie pracownicy Urzędu Gminy zrobili? Powiem, tak jedna wszystkich czeka sprawiedliwość. Ciebie również. Módl się bo karma wraca. A za takiego rodzaju wpisy są paragrafy.

 5. Pan od inwestycji co to za człowiek bardzo ciekawe legedy o nim po gminie krążą

 6. Sondaż

  Ponownie prosimy uprzejmie o taki sam sondaż dotyczący liczby wiceburmistrzów Łowicza.

 7. Ksinzok

  Ilu tu doradców i mędrców. Wójt nie musi się długo zastanawiać kogo wybrać na swojego zastępcę.

 8. Panie Obserwatorze, chyba Pan jest jednym z tych, ktorzy w gminie nocuja i wszystko wiedza. Skoro jest tak źle to zasranym Pana obowiązkiem jest poinformować o tym organy ścigania. I zamiast pisac o dobrej zmianie to dobra zamianę wprowadzić. Ale najlepiej jest popisywac sie anonimowo, bo jakby przyszlo co do czego to nie Pan a oni…….. Szkoda gadac.

 9. No to wszystko jasne, napotkala opor tych pracownikow, którzy na “ty” nie chcieli przejsc.

  • Mateusz

   Bardzo fajna babka i inteligentna ,, ale co on w tej gminie zarobi. Myślę że nie była przez nikogo zaszczuta itd tylko lepiej płatną pracę dostała -aż sie dziwiłem że za psi grosz koła poszła do Zdun

 10. Ale heca!!!!!!!!! To kto tu jest winien? Oto jest pytanie.

 11. Pani Agata to naprawde bardzo miła osoba. Z polowa pracowników urzędu przeszla na “ty”, więc skad opinia, że przez pracowników odeszła??? A przed odejściem zostawiła wiele cennych informacji ………….
  Wielu z komentujacych bardzo by to zaskoczyło. Ale niektórzy wola pozostać w niewiedzy żeby pluć na tych którzy są innego zdania.

 12. Zdziwiony

  Zastępca wójta w Zdunach? Koniec świata. Od razu 2, jak w Łowiczu. To bogata gmina.

 13. Ile osob głosowało na Krzysztofa a ile na PiS- to jest pytanie

 14. Kto zna wójta i miał przyjemność z nim rozmawiać doskonale wie jaki jest wójt i jaki ma szacunek do ludzi. To bardzo pozywany, miły i inteligentny człowiek. Dba o interesy Gminy, pomaga z całego serca. Natomiast na sesjach widzimy, że są osoby które ewidentnie chcą mu utrudniać często zadając pytania, które były albo już dawno omówione alba wynikają z czystej złośliwości. Ludzie gdzie Wy żyjecie, czasy komuny się już dawno skończyły, trzeba iść do przodu.
  Myślę, że każdego by zirytowało i wyprowadziło z równowagi – nawet najspokojniejszego człowieka teksty niektórych sołtysów, radnych którzy są jego przeciwnikami i często zachowują się jak dzieci w piaskownicy ( udają, że słuchają a później pytają o co chodzi). Przeraża mnie to i współczuję naszemu wójtowi.
  Moje osobiste zdanie jest takie, że kto nie ma ochoty na współprace z nowym wójtem to po prostu niech zrezygnuje.

  • i właśnie zrezygnowała Pani Agata, zgodnie z Pana sugestią

   • Dorota przyczyny odejścia Pani Agaty znajdują się w artykule NŁ. Nie myl faktów kobieto.

   • Cytat z NŁ „ jak można było dowiedzieć się nawet na sesjach Rady Gminy – napotkała opór ze strony pracowników, może także części radnych”

   • Łukasz

    Pani Agata myślę że poczuła że wójtowi zaczyna palić się grunt i wiedziała kiedy że sceny zejść.

  • zduniok

   wywalić całą radę i komisarzy dać i zaraz będzie porządek

  • Rzeczniku Wójta. Chyba nie piszesz o człowieku, którego osobiście poznałem. Brak taktu i szacunku dla ludzi. Kiedy im pomaga, jak wiecznie go nie ma. Odwrotnie do Ciebie Olku, proponuję żeby to Wójt zrezygnował.

   • z okolicy

    Panie Proboszczu, Pan chyba już nie wie co napisać skoro takich głupot się czepia. Przecież wójt nie będzie siedział w Gminie, on musi reprezentować interesy urzędu również na zewnątrz. Jedynym słusznym podejściem moim zdaniem jest rezygnacja tych cwaniaczków PSL, bo przecież i tak nic nie robią i jeszcze próbują wszystkich skłócić i wyprowadzić z równowagi. – Czy Pan tego nie widzi?
    Wszystkie Gminy z okolic zazdrosną nam takiego Wójta, a Pan pisze żeby zrezygnował. ? Nie jest Pan poważnym w tym momencie chyba i nie zależy Panu na rozwoju Gminy.

   • Panie z okolicy. Ile tych interesów na zewnątrz jest? Jego w urzędzie więcej nie ma jak jest. Może niech sobie znajdzie robotę w terenie, skoro tak mu odpowiada
    A i jeszcze o konkrety proszę, które to gminy tak zazdroszczą takiego wójta? Ale się uśmiałem.

   • cudzoziemiec

    Panie Dziadek Mróz, Po pierwsze nie jego tylko Pana Wójta (trochę szacunku i kultury ja bym oczekiwał), po drugie wydaje mi się, że nie jest Pan upoważniony do kontrolowania czasu pracy Pana wójta ( ma spawy w terenie to je realizuje, to chyba normalne). A jeśli chodzi o inne gminy to widzę, że Pan tak bardzo się interesuje naszym wójtem a nie wie najważniejszego tj. które Gminy chwalą naszego Pana Wójta ?– niech się Pan dowie w takim razie. Konkurencje Gminy z okolic widza prace wójta i zazdroszczą (a Pan nie widzi i nie wie co się dzieje). Proszę się śmiać ale z siebie i ze swoich kolegów cwaniaczków ….

   • Sołtys

    My z Gminy Łowicz zazdrościmy bo nasz Andrzej to jak się zgłasza pomysł to mówi że się nie da bo wszystkie drzwi otwarte s teraz dla PiSu i on w tej sytuacji politycznej nic nie może

 15. Wiesiek

  Kazdy mieszkaniec gminy ZDUNy powinien obejrzeć obrady sesji … na ostatniej bynajmniej Pan Wojt pokazał swoją prawdziwą twarz…. najlepiej trawę malować na zielono , okazywać zerowy szacunek do osób starszych , atakować tych co chcą zabrać głos tak by już tego następnym razem nie zrobili. .. Czy uwaga zwrócona Pani skarbnik była na miejscu ? Jestem pracodawcą ale i tez bardzo prostym człowiekiem i nigdy w taki sposób do pracownika bym się nie zwrócił. ..na forum takie oskarżenia. ..kto tak postępuje. ..

  • Kto zna wójta i miał przyjemność z nim rozmawiać doskonale wie jaki jest wójt i jaki ma szacunek do ludzi. To bardzo pozywany, miły i inteligentny człowiek. Natomiast na sesjach widzimy, że są osoby które ewidentnie chcą mu utrudniać i wyprowadzać z równowagi. Więc o jakim szacunku Ty mówisz ? człowieku nie pisz bzdur…

  • Ach czyli szacunek należy się tylko osobom starszy młodym którzy chcą coś zrobić dla gminy to już nie. Starsi też atakują pana wujta rozliczaja za okres panowania poprzednika .

 16. Kłębowisko żmij to nie wytrzymała. Sprawdza się powiedzenie “Gorszy pieniądz wypiera lepszy pieniądz”.

 17. Młot i kowadło

  Dostała się pomiędzy młot (wójt) i kowadło (rada). Wójt PIS, rada PSL. Wójt pyszczył na radę, rada na wójta. Zderzakiem okazała się wicewójt. Dodatkowo miała podwładnych, którzy do tytanów pracy nie należą. Dziwię się tylko po cholerę się na to zgodziła. Teraz jeszcze zbierze od ludzi w komentarzach. Ma babka kwalifikacje i pewnie już nową robotę. Kiedyś w LO w Łowiczu kandydował chłopak ze stanowiska kierowniczego w jakimś korpo w WWA. Tamten zrezygnował zanim podpisano z nim umowę. Tu laska potrzebowała 3 miesięcy, żeby powiedzieć dość.

 18. Ja akurat popieram PiS bo mieszkam na wsi a to jest chłopska partia ale Pani Agata była w porządku Potrafiła słuchać i miała szacunek do rozmówcy Panie Wójcie jest Pan młody i pewnie mądry ale trzeba słuchać co ktoś inny ma do powiedzenia Życzę Panu dużo cierpliwości i pokpry

 19. Sondaż

  Czy można prosić o taki sam zestaw pytań sondażowych w odniesieniu do potrzeby zatrudnienia drugiego w-ce w Łowiczu? Wynik zapewne będzie interesujący.

 20. zaorac Zduny razem PSL i LGBT

 21. widzicie jak to pisie syny ujadaja, bo im zatepczyniszkoda. nie bedzie mogla bidula do innej pracy dziecka przywozic.

  • Kto kupi jaja pani Skarbnik?

   Za to pani skarbnik spokojnie będzie dalej sprzedawała jajka w godzinach pracy na terenie urzędu. Pan od inwestycji wreszcie spokojnie będzie “brał” się za robotę czerpiąc z tego profity, o których w gminie mówi się, że mają charakter kopertowy. Będzie cukierkowo. Co do dziecka w pracy – który rodzic w kryzysowej sytuacji nie zabrał dziecka do pracy, jeśli praca jest np/ w urzędzie. Nic w tym nadzwyczajnego.

 22. Psl-owski beton i układy rodzinne są nie do ruszenia !

 23. Lithbody

  PiSia kołomyja

 24. Pani Agata to bardzo pozytywna osoba. Tylko pojawiła się w Urzędzie i zaraz coś zaczęło się dziać. (nie ujmując wójtowi). Ale niektórzy pracownicy nie przywykli pracować i to pewnie im przeszkadzało że patrzyła im na ręce.

 25. Obejrzalem obrady ostatniej sesji i jestem zniesmaczony. Wedlug wójta pracownicy nie pracują, radni się czepiają a soltysi nie słuchają co się do nich mówi. Halo panie wojcie to nie ludzie sa dla pana ale pan dla ludzi. Czy napewno zna pan swoje miejsce ??????? Czy się komu podoba czy nie to radni i soltysi wybierani sa przez @ieszkancow swoich wsi w sposob demokratuczny tak jak pan. Wybory pokazaly , ze wygral pan niewielka iloscia glosow. Troche pokory wobec ludzi starszych.

  • Brawo Panie Pawle – bardzo celny komentarz

  • Z sesji można się dowiedzieć, które osoby chcą pracować na rzecz Gminy, a które są tylko po to żeby utrudniać i przeszkadzać.To pokazuje cały obraz. Cieszę się, ze mamy takiego wójta. Powodzenia Panie wójcie… trzymam kciuki za Pana.

  • Obserwator

   Panie Pawle, nowy Wójt raczej wygrał sporą ilością głosów. Sołtysi i Radni są wybierani przez mieszkańców. Ale czy na pewno nowi sołtysi zostali wybrani zgodnie z obowiązującymi przepisami, chyba nie. Proszę spytać panią Sekretarz Gminy – coś na ten tema wie. A wybrani radni powinni radzić nad rozwojem gminy a nie jak co niektórzy (np radny z Bogorii i Łaźnik) podobno już prawie nocują w UG żeby bacznie śledzić poczynania wójta zasięgając informacji od pracowników (niejednokrotnie oglądając dokumenty których nie wolno im udostępniać). Nie na tym to polega. Stary wójt też ma sporo na sumieniu, np. pani skarbnik od 2006 roku nie doprowadzała składek i powstał dług ponad 200000 zł. A to chyba nie dopełnienie obowiązków

  • Zduniak

   Część pracowników gminy ciężko pracuje, a co do części na pierwszy pierwszy rzut oka widać, że byli zatrudnieni po układach i mają być i brać pieniądze. Jak się ich dotknie to kwik. Dobrze Panie Wójcie, że są nagrywane sesje to przynajmniej jako mieszkańcy dokładniej wiemy co się dzieje w gminie. Co do konkretów to Panie Pawle proszę o trochę uczciwości. Czy uczciwe jest, że pracownik – Pani Skarbnik wprowadza w błąd i nie potrafi wyjaśnić dlaczego nie realizowano budżetu, czy właściwe jest sabotowanie przez pracowników raportu o stanie gminy, a co wyprawia część radnych? Co robi wójt – wystarczy wysłuchać uważnie sprawozdań. Brawo Panie Wójcie – rób Pan swoje – mieszkańcy to widzą

 26. A co to będzie jak te gady wygryza wójta????????

 27. No patrzcie ludzie jaka biedna, pracownicy wygryzli szefowa, co za gady, zwolnic wszystkich, niech pracuje tylko szefostwo. Ale kiedy to szefostwo będzie pracować, jak nikogo z wladzy w urzedzie nie widac. Dobrze ze sesje mozna oglądać, to przynajmniej wiadomo kto jesr kto.

 28. Tak poważnie, zmiany na stanowiskach wójtów, burmistrzów, radnych są potrzebne, nie będą tworzy się kliki, układy, które ciężko jest później rozbić.

 29. Może rada powinni złożyć rezygnację. Tu widać niekomperencje duzeee.

  • Mieszkaniec

   Też jestem za…

  • Monika z ....

   Zlikwidowac gminę Zduny i przyłaczyć do Gminy Łowicz …Barylski wszystko sam ogarnie

  • może tsk jest że…..Przed chwilą wstał od dojenia krów a teraz siedzi w radzie i myśli że trzeba zaraz gnój wyrzucić a nie tam jakies gminne sprawy

 30. :) :) :)

  Wody najwięcej ubyło , lepsza od coli i fanty

 31. to jest nadzieja, ze i niekompetentny wojt zrezygnuje

 32. SnowFox

  Wymieniajcie wszystkich sekretarzy , naczelników , kierowników co kilka miesięcy to wam ludzi braknie w tej kadencji , tak wam bardzo zależy na efektach bo się wybory zbliżają. Wszystko co robicie to tylko atrapa, żeby było widać przed wyborami że coś się dzieje. Prawdziwe dobre zmiany trwają długo i trudno.

 33. Stachu ze Stachlewa

  Nic nie dzieje sie w 5 min ale ludzie chcieli by poprawy na pstryk…Dlaczego drogi w żadnej gminie nie są budowane. Drogi powiatowe gminne nic się nie dzieje .szpital ttotalne dno. PSL niszczylo wszystko przez lata bez konsekwencji

  • Stachu ze stachlewa

   Nie podsywej sie pody mnie bo jo mom koncysje na uzywanie ty ksywy!Ty pewno jezdyś anonimowo tempo dzida,jak cie nazwały dziołhy ty pisiorze!

  • No popatrz Staszku. Cytuję Anonima: “Skapnęła się że nie da rady Stachowi i szybko jego front obrała, aż ty cwana lisico bez własnego zdania”. Czy to nie hipokryzja do n-tej potęgi? Kto tu jest cwany? Wg mnie to on skapnął się że nie da rady.

 34. Obserwator

  Szkoda że niektórzy nie chcą zmian…
  A nowy wójt jest naprawdę ok… I stara się… Oby tak dalej…

 35. Andrzej

  Trudno cokolwiek robić jeśli pełno wkoło wrogów. Nie pierwszy i ostatni raz taki przypadek… nie ma sensu kopać się z koniem. Podwładni na anty to i nic dobrego nie da się zrobić, załoga leniwa do wymiany ale kim ich zastąpić ktoś z energią nie bedzie pracował za psi grosz w Zdunach

 36. Obserwator

  Zaszczuli ją. Ludzie chcą żeby w gminie coś się zmieniło a rady pro PSLowskiej to nie interesuje. Czyżby bali się że coś wyjdzie na jaw ?

 37. Długa kariera to nie była. Mówiąc wprost: krótka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.