Artystka z Głowna Agnieszka Myszkowska zilustrowała kolejną książkę dla dzieci – „Kłótnię liter”, napisaną przez Janusza Jabłońskiego, a wydaną drukiem przez Wydawnictwo Dragon.

„Kłótnia liter” . Książkę zilustrowaną przez Agnieszkę Myszkowską czyta siostrzenica artystki Pola Wybrzak. Fot. Emilia Wybrzak
„Kłótnia liter” . Książkę zilustrowaną przez Agnieszkę Myszkowską czyta siostrzenica artystki Pola Wybrzak. Fot. Emilia Wybrzak

Pracowała nad warstwą ilustracyjną tej pozycji do końca lata br., by doczekać się jej wydania wczesną jesienią. Zilustrowanie ciekawego i zabawnego tekstu naszpikowanego jednak pojęciami abstrakcyjnymi, bo skoncentrowanego wokół pokazania ważności każdej litery, było prawdziwym wyzwaniem, podjętym jednak przez Agnieszkę Myszkowską z dużym entuzjazmem.

Musiałam się nagłowić na przykład nad tym, jak narysować ilustrację do takiego fragmentu: „U spokojne jest do czasu, lecz nie wytrzymało tu”. Postanowiłam sięgnąć po nieoczywiste, zaskakujące elementy, pogodzić tekst z humorystycznymi rysunkami i dotrzeć z nimi do dziecka – opowiada artystka. Jesteśmy przekonani, że się udało, bo np. pewna znana redakcji „Wieści” kilkulatka domaga się lektury właśnie „Kłótni liter” od kilku wieczorów.

Więcej o książce i jej ilustratorce przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Komentowanie nie jest możliwe.