ZPOW Agros Nova, należący do spółki Maspex, stara się o możliwość wybudowania przy ul. Piłsudskiego w Łowiczu zakładowej oczyszczalni ścieków, z której ścieki odprowadzane byłyby do kanału Kostka – dowiedział się Nowy Łowiczanin.

Na terenie zakładu powstają kolejne nowe inwestycje, a co za tym idzie, większe są potrzeby, w tym także w kwestii odprowadzania ścieków. tot. archiwum NŁ
Na terenie zakładu powstają kolejne nowe inwestycje, a co za tym idzie, większe są potrzeby, w tym także w kwestii odprowadzania ścieków. fot. archiwum NŁ

Spółka złożyła wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Postępowanie administracyjne w tej sprawie zostało wszczęte w miniony piątek, 10 stycznia, jest w trakcie rozpatrywania.

Obecnie zakład, który od 2016 roku jest rozbudowywany, odprowadza ścieki do miejskiej oczyszczalni komunalnej, na mocy umowy podpisanej w 2015 roku i jest jej największym „dostawcą”. Spółka planuje jednak kolejne inwestycje.

Dlaczego Agros potrzebuje nowej oczyszczalni, skoro również miejska już jest rozbudowywana? Czy w takim razie, rozbudowa miejskiej w takim zakresie, w jakim została zaprojektowana, ma dalej sens? Nadto: czy taki obiekt może działać w środku miasta, nie powodując uciążliwości dla otoczenia? Te i inne pytania stawiamy w obszernym artykule na ten temat, jaki zamieścimy w Nowym Łowiczaninie w czwartek.

13 komentarzy

 1. wpuścili TIRy do centrum miasta, teraz oczyszczalnie a za chwile spalarnie śmieci
  tylko pozazdrościć mieszkańcom takich Włodarzy miasta

  a wokół „smród kompleksu” droga krzyżowa na Wielkanoc, procesja na Boże ciało!…a i o polonezie studniówkowym bym zapomniał!

 2. Agros Nova umie liczyć zbudują nową kotłownię aby nie płacić za parę z ciepłowni przy Syntexie,zbudują swoją oczyszczalnię aby nie płacić za odprowadzone ścieki. Mają swoją studnię aby nie płacić za wodę.Jeśli jeszcze wymyślą formę własności np.sprzedadzą firmę Niemcom to zyski będą wyprowadzane za granicę,miastu zostanie”figa z makiem”

 3. Będzie co wdychać na nowowybudowanym deptaku na ul.Starzyńskiego.Gratuluję pomysłu.

 4. Szanowni, prawidłowo zaprojektowana i eksploatowana oczyszczalnia ścieków nie cuchnie, aczkolwiek kluczowe jest tutaj słowo “prawidłowo”…

 5. A może będzie to coś na wzór takiej oczyszczalni:
  http://aquaprocesser.pl/index.php/technologia2/aquaprim-sbr
  Całość jest zamontowana pod ziemią a z zewnątrz wygląda to jak domek:
  http://aquaprocesser.pl/index.php/realizacje-gallery

 6. Na tych łąkach miał powstać kiedyś basen – nie powstał. Teraz oczyszczalnia ścieków praktycznie w centrum miasta. To jest chore. OSM Łowicz ma własną oczyszczalnię na peryferiach miasta – i to jest normalne. Ale w Centrum Miasta??? Niebawem będą jeździć TIRy ul. Kaliską do magazynów. Ręce opadają.

  • Oczyszczalnie w centrach miast to nowość i nagroda dla mieszkańców za właściwe głosowanie w wyborach. Niech powstaną jeszcze osiedlowe śmierdziuchy z budżetu obywatelskiego. Oczyszczalnia frajdy.

 7. Ubędzie ścieków z Agrosu ale przybędzie z okolicznych wiosek. Trwa budowa kanalizacji w Zielkowicach, Placencji i Parmie. Część Bobrownik też się podepnie pod tą sieć.

 8. Smród w centrum miasta! Skandal

 9. Niech dołożą się do remontu miejskiej oczyszczalni i niech nie niszczą centrum miasta głupimi pomysłami!! centrum ewidentnie się przesuwa

 10. W centrum miasta uczyszczalnia.Tego jeszcze nie grali.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.