Uczniowie I LO i ZSP nr 2 w Łowiczu biorą udział w Akademii MDBootstrap, którą zainicjowali i prowadzą założyciele firmy MDBootstrap – Dawid Adach i Michał Szymański. Udowadniają oni, że w trakcie jednego semestru młodzież może nauczyć się więcej niż w czasie 5 lat studiów na politechnice. Najlepsi uczniowie mają szansę na letni staż w ich firmie.

Fot. I LO

Zajęcia odbyły się m.in. 4 lutego w I LO. Dawid Adach przeprowadził warsztaty z Progressive Web App, czyli technologii, która pozwala zamieniać strony internetowe w aplikacje hybrydowe.

Pokazał też, jak w szybki sposób można napisać aplikację, którą można zainstalować na telefonie. Uczniowie otrzymali kod źródłowy, który będą mogli wykorzystać w domu przy tworzeniu własnej aplikacji.

„Minął pierwszy miesiąc akademii. Zaangażowanie uczniów przerosło oczekiwania wszystkich. Materiał, który początkowo przeznaczony był na cały semestr, został przerobiony w trakcie jednego miesiąca” – napisali na swojej stronie Dawid Adach i Michał Szymański.

MDBootstrap to firma założona przez dwóch kumpli, absolwentów I LO: Michała Szymańskiego i Dawida Adacha (urodzeni w 1989 roku w Łowiczu), która po 15 miesiącach przekroczyła 1 milion dochodu.

Stworzona przez nich Akademia MDBootstrap daje młodzieży szansę na poznanie podstaw technologii internetowych oraz responsywnego projektowania stron internetowych. Najlepsi uczniowie po rozmowie rekrutacyjnej mają szansę na letni staż w firmie MDBootstrap.

Fot. I LO

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.