Dzisiaj, 10 marca, od godz. 9, w I LO w Łowiczu miały odbywać się Akademickie Targi Edukacyjne, ale z przyczyn epidemiologicznych zostały odwołane.

 

Wydarzenie polega na promowaniu wśród uczniów szkół średnich ofert różnych uczelni z całej Polski. Zazwyczaj odbywa się ono w sali gimnastyczniej w szkole, gdzie przedstawiciele wyższych szkół rozstawiają swoje stanowiska, opowiadają o placówce i odpowiadają na zadawane przez uczniów pytania. Dzisiaj takie wydarzenie miało się odbyć w Łowiczu w I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Chełmońskiego. Jednak dyrektorka szkoły Dorota Dziekanowska postanowiła odwołać wydarzenie – Taką decyzję podjęłam w zeszłym tygodniu z przyczyn epidemiologicznych. Nie chciałam niepokoić uczniów i nauczycieli.

Dzisiaj natomiast do szkoły przyszło pismo od Wojewody Łódzkiego Tomasza Puchalskiego, w którym wydał polecenie nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów i dzieci, a także nieprzyjmowania w charakterze gości grup uczniów i dzieci z innych szkół i placówek. Nakaz ten związany jest także z nieorganizowaniem wyjść uczniów do kin, teatrów i innych tego typu placówek. Zabronione jest także organizowanie apeli, koncertów i akademii. Polecenie wojewody obowiązuje od 9 marca do odwołania.

1 komentarz

  1. Korektor

    Akademickie Targi Odwołane czy Akademickie Targi Edukacyjne?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.