Dzisiaj, 13 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu zostały zorganizowane po raz pierwszy w Łowiczu, Akademickie Targi Edukacyjne Uczelni Wyższych i Szkół Policealnych adresowane dla maturzystów.

Stoisko Politechniki Łódzkiej

Bierze w nich udział 11 uczelni i szkół policealnych z Łodzi, Warszawy i Torunia. Jest też akcent łowicki – swoje stoisko wystawił Zespół Ponadgimnazjalnych nr 3, który od września tego roku planuje uruchomienie nowego typu szkoły – policealnego Technikum Usług Kosmetycznych, które będzie bezpłatnie kształcić w systemie dziennym i zaocznym.

Pomysłodawcą zorganizowania targów w Łowiczu była Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – niepubliczna uczelnia, która kształci obecnie 25 tys. studentów na 25 kierunkach – zarówno w Łodzi, jak i w ośrodkach zamiejscowych. Jak nam powiedział dyrektor regionalny tej uczelni, Mariusz Glinkowski, targi mają na celu promowanie akademickości, a nie konkretnej uczelni czy kierunku na niej.

 

Uroczystego otwarcia targów dokonali: dyrektor I LO Dorota Dziekanowska, dyrektor wydziału edukacji w starostwie Sylwia Walkiewicz oraz Mariusz Glinkowski.

Komentowanie nie jest możliwe.