Tradycyjne przysmaki regionu, konkursy kulinarne oraz atrakcje muzyczne – to wszystko czeka na mieszkańców Łowicza i okolic dziś, 9 września, przy Nowym Rynku w Łowiczu. Trwa Festiwal Dobrej Żywności „Księżackie Jadło” – jedna z największych plenerowych imprez regionu.

Na scenie przy Nowym Rynku wystąpił Zenon Martyniuk z zespołem „Akcent”. Przed łowicką publicznością wykonał on swoje największe przeboje, m.in.: „Kochana, wierzę w miłość”, „ Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”. Zespół zaprezentował również swój nowy singiel „Zaczarowana wyspa”.

Występ króla disco-polo przyciągnął na Nowy Rynek tłumy. Nasi rozmówcy byli nie tylko z Łowicza, lecz także z okolic.

– Przybyliśmy dziś do Łowicza całą rodziną specjalnie na występ Zenka. Wspólnie z artystą śpiewaliśmy największe hity. Cieszymy się, że nie zabrakło starych przebojów. Przypomniały nam naszą młodość – powiedziała naszemu reporterowi pani Kamila, która wraz z mężem i dziećmi przyjechała na koncert z Głowna.

Festiwal Dobrej Żywności rozpoczął się o godzinie 14.00. Przed koncertem gwiazdy disco-polo publiczność bawiła się w klimacie cygańskim. Na scenie wystąpił Dziani – syn legendy cygańskiej piosenki Don Vasyla. Później nie zabrakło również niespodzianek kulinarnych. Miłośników dobrej kuchni przyciągnął pokaz Jana Kuronia oraz stoiska z tradycyjnym jadłem prezentowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

– Mieliśmy dziś przygotowane tradycyjne przysmaki: pierogi, kartacze, bigos mielonym, kwaśnica i oczywiście łowicki krupnik. Wszystko rozeszło się w ciągu dwóch godzin – zauważa Wioletta Brzozowska z KGW Kiernozia.

Festiwal potrwa do godzin wieczornych. Przed nami jeszcze występ zespołu Skaldowie, a na zakończenie koncert Dody.

 

„Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?

Loading ... Loading ...

 

29 komentarzy

 1. Świetny koncert, ZENEK dał czadu na maxa, ja i moja rodzina, która specjalnie przyjechała z okolic Łowicza świetnie się bawiliśmy, więcej takich imprez, więcej takih artystów!

 2. Brawo burmistrz Kaliński!!!!

 3. Rzeczywiście było ciasno na Nowym Rynku i wokół. Czy nie można by przy takich okazjach otworzyć np. place szkół do parkowania samochodów?

 4. To nie jest wina ludzi że chcieli przyjechać na koncert tylko organizatorów! Zwykły spend, nawet nagłośnienia nie było dobrego! Jakby na Starym Rynku nie można było tego zorganizować. Po 10min przeciskania człowiek mu nie ma ochoty na nica z małymi dziećmi w dodatku niepezpiecznie!Czy tak trudno to zrozumieć?Czy ktoś w tym ratuszu wogole myśli? A jak nagle trzeba by ewakuować wszystkich to ciekawe co by zrobili?!I jeszcze Zenek co śpiewał 40min i do widzenia, no ale jak ma się 3 przeboje na krzyż i renomę króla to co się dziwić!Niedlugo będzie bogiem! Nawet nie chce wiedzieć jaka dole wziął!

  • policja była, straż była, ratownicy medyczni byli czyli formalna obstawa zaliczona; często odbębnienie formalności jest tylko przykrywką dla organizatorów w razie gdyby coś tam się zadziało grubszego; kulisy takich imprez są często inne byle tylko na papierze się wszystko zgadzało. Czyli tak: zapada decyzja że trzeba zrobić imprezę; główny gospodarz życzy sobie aby wypadło ok.; podwykonawcy z niszczych szczebli klną cicho na szefa, że czepia się detali choć tylko wydaje mu się że udostępnił odpowiednie zasoby aby ogarnąć temat.

 5. Szacunek do cięzkiej pracy ludzi na wsi to jedna sprawa, a czym innym jest polemika dotycząca gustów muzycznych. Niepotrzebnie łączy się tutaj ze sobą te dwa rózne zagadnienia.

 6. Wieśniaczka

  Czytam komentarze i zastanawiam sie ilu z Was ma rodzicow,dziadków, pradziadków ze wsi. Sądzę, że większość. “Zły to ptak co własne gniazdo kala”. Kocham Łowicz i kocham moją wieś. I lubię ludzi bez względu na ich muzyczne gusty.!!!!

 7. Ciotka Dorotka..

  Wiesniory z miescuchami,nie kłóćta sie,bo doprowadzita do gorszej wojny niż pisio ry z placformą.

 8. Łowiczanka.

  Wiesniory z miescuchami,nie kłóćta sie,bo doprowadzita do gorszej wojny niż pisio ry z placformą.

 9. Takiego buractwa dawno w Łowiczu nie było, wszyscy sie pchali..deptali wózki z dziećmi.. a Zenek? Żenada.. 45 minut odpier…. i pojechał dalej..mogł zostac i popatrzec na Dode i sie czegoś nauczyc jak dawac prawdziwy koncert..

 10. Krystyna-naucz się poprawnie pisać,a poza tym ,na temat gustów się nie dyskutuje,gust się ma,nie obrażajcie się na siebie damulki z miasta i wsiory ze wsi 🙂

  • jak narazie to wszyscy obrazaja ludzi ze wsi,ja znam i jednych i drugich nie mówie wszyscy ale na wsi ludzie wiedza co to ciezka praca i maja szacunek do innych ale łowiczanka czy iga od wiesniar wyzywaja,ludzie na wsi sa pracowici i bardziej kulturalni niz taka łowiczanka i iga damusie z papieroskami w szpileczkach które nawet obiadu ugotowac nie potrafi jedyne co to tylko paznokcie malowac i lezec.

 11. NAJLEPSZA IMPREZA W HISTORII ŁOWICZA!!!!

 12. Też mi wielce miatowi gdzie się nie rozpędzić tam pole a ublizaja ludziom ze wsi trochę kultury

 13. o poziomie takich imprez świadczy pozostawiony syf na bruku. Urzędzie Miasta – macie pieniądze na takie “gwiazdy muzyki” więc czemu nie opłacicie firmy która podczas imprezy i po niej zajmie się profesjonalnie sprzątaniem ?

  • Polecam przeczytać rejestr umów na str. ratusza. Jest płacone 2 osobom za utrzymanie czystości na imprezach masowych. Ale byłem świadkiem jak opróżnili kosz na śmieci tylko w połowie. Tylko się zastanawiam czemu nie ma tego w umowie z ZOM tylko traktuje się to jako osobne zadanie?

 14. discopolo to karykatura muzyki, to coś co nie jest nawet mentalnym upadkiem bo tam nie rozwinął się jeszcze poziom mentalny aby zdawać sobie sprawę ze swego pułapu ale za to działają proste emocje…

  • Do wyboru była o tej samej porze wyższa rozrywka: Zespół Śląsk. Zachwycające 2 godzinne widowisko. Sto osób na dwóch scenach. Orkiestra z dyrygentem na żywo. Na takie imprezy rodzice powinni zabierać dzieci a nie na spendy.

 15. Lowiczanka

  Na porzadnych artystach to nikogo nie ma np Piasek, Mateusz Ziolko, a na nedze ktora odpieprzy 40 minut lichego wystepu z beznadziejnym naglosnieniem to wiesniaki zjezdzaja z calej okolicy. Wstyd dla takiego miasta jak Lowicz. O czym to swiadczy…

  • Polecam przeczytać rejestr umów na str. ratusza. Jest płacone 2 osobom za utrzymanie czystości na imprezach masowych. Ale byłem świadkiem jak opróżnili kosz na śmieci tylko w połowie. Tylko się zastanawiam czemu nie ma tego w umowie z ZOM tylko traktuje się to jako osobne zadanie?

  • od łowiczanka.miastowa “DAMO”jezeli nauczyłas sie czytac to było napisane kto będzie grał wiec mogłaś posiedzieć z paieroskiem pod blokiem, leniwa damo do pięt nie dorastasz kobieta ze wsi, a pózniej idziesz do sklepu i prosisz jajeczka lub warzywa tylko ze wsi.a przeszkadza ci ze ktos ze wsi przyjerzdza na impreze.nawet nie wiesz jaki jest poziom zycia na wsi, duze przestronne domy , altanki ogród , a ty leniwa miastowa damo kisisz sie w konserwie na 30 m2,nie masz co ze soba zrobic wiec idziesz na masowa impreze a pozniej tylko marudzisz.do roboty damy miastowe .

 16. Łowicz to jednak pieprzony zascianek

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.