3 października Prokuratura Rejonowa w Kutnie skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Żychlina Dariuszowi G. zarzucając mu usiłowanie zabójstwa 6-miesięcznego syna Damianka i znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Kwiecień 2018 r. Zatrzymanie 41-letniego Dariusza G., podejrzanego o próbę zabójstwa 6-miesięcznego syna. fot. KPP
Kwiecień 2018 r. Zatrzymanie 41-letniego Dariusza G., podejrzanego o próbę zabójstwa 6-miesięcznego syna. fot. KPP

Matka dziecka 22-letnia Martyna Z. usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kwiecień 2018 r. Martyna Z. - matka pobitego 6-miesięcznego Damianka została zatrzymana w związku z podejrzeniem o brak reakcji na znęcanie się nad dzieckiem przez ojca. fot. KPP
Kwiecień 2018 r. Martyna Z. – matka pobitego 6-miesięcznego Damianka została zatrzymana w związku z podejrzeniem o brak reakcji na znęcanie się nad dzieckiem przez ojca. fot. KPP

Do tragicznych wydarzeń doszło 6 kwietnia 2018 roku. Dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala w Kutnie. Ponieważ na ciele dziecka były ślady pobicia, szpital powiadomił policję i prokuraturę. Pobitego chłopczyka przewieziono do Centrum Matki Polki w Łodzi. Chłopiec przeszedł operację usunięcia dwóch krwiaków w głowie. Miał złamane trzy żebra, stłuczone płuca i obrzęk mózgu.
Jak ustaliła prokuratura, ojciec znęcał się nad chłopcem od 4 miesięcy, co oznacza, że pierwsze pobicie miało miejsce, gdy Damianek miał zaledwie 2 miesiące. Co ciekawe. Zarówno ojciec jak i matka byli strażakami OSP Żychlin i mieli ratować życie i zdrowie innych ludzi.

Więcej czwartkowym, 10 października, wydaniu Nowego Łowiczanina dla Żychlina i okolic.

Nasze wcześniejsze relacje:

Niemowlę w stanie ciężkim walczy o życie – rodzice zatrzymani [aktualizacja]

Rodzice pobitego dziecka mają postawione zarzuty [foto+film]

5 komentarzy

  1. Wynika z materialu ,ze dziecko nie żyje ??

  2. To nie są ludzie.

  3. Huj nie matka dla niej wieksza kara jesli pozwolila na takie cos nawet nie potrafię tego nazwac

  4. A co z dzieciaczkiem? Nikt o tym nie informuje? W jakim jest stanie w tej chwili?

  5. Jakie 5 lat?! Tak samo dożywocie, a najlepiej śmierć w meczarniach!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.