UWAGA, z ostatniej chwili: Spektakl zaplanowany na dzisiejsze popołudnie został przeniesiony do sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie (na ul. Złotej), gdzie odbędzie się o godz. 18.00. Wcześniejsze plany organizatorów pokrzyżował alarm pożarowy. 

***

Do niecodziennej sytuacji doszło dzisiaj 26 marca, około godziny 13.00 w Miejskim Ośrodku Kultury. Młodzież z głowieńskich szkół miała oglądać spektakl grupy teatralnej Co Teroz Bedzie pt. “7 grzechów po góralsku”. Przedstawienie nie doszło jednak do skutku z powodu alarmu pożarowego.

W magazynku znajdującym się na parterze ośrodka wyczuwalna była woń topiącego się plastiku, co sugerowało zwarcie instalacji elektrycznej. Dopływ prądu natychmiast odłączono. Uczniowie przybyli na spektakl opuścili budynek. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania powrócili do szkół.

Na miejsce przybyli najpierw strażacy z OSP Ostrołęka. Wkrótce dojechali też zawodowcy z JRG PSP w Zgierzu, ochotnicy z Popowa Głowieńskiego oraz dowódca JRG PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk.

Dokonano wstępnego przeglądu instalacji. Straż zdecydowała, że dopóki nie zostanie wykonany przegląd całej instalacji w budynku przez elektryka z uprawnieniami, dopływ prądu do budynku ma być odłączony.

Komentowanie nie jest możliwe.