Punktualnie, choć nie bez przeszkód rozpoczęły się egzaminy maturalne w głowieńskich szkołach. Dziś (8 maja) we wszystkich placówkach odebrano wiadomości mailowe z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych.

Na szczęście, wszystkie alarmy bombowe okazały się fałszywe. Mimo to, dyrektorzy zachowują czujność.

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że szkoła jest monitorowana i odpowiednio zabezpieczona, a informacje, jakie do nas trafiają mają małą wiarygodność, ale zawsze pojawia się ta myśl, że tym razem alarm nie będzie fałszywy. Musimy brać to pod uwagę i sprawdzić każdą możliwość – powiedziała nam Elżbieta Kołodziej, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Głownie.

Wóz bojowy OSP Głowno przed budynkiem ZSLG. Strażacy wraz z policją ochraniali obiekt. fot. OSP Głowno

Dziś po raz pierwszy wiadomość mailową wysłano także do Liceum Katolickiego. Czynności z udziałem funkcjonariuszy policji rozpoczęto jednak na tyle wcześnie, by możliwe było punktualne przystąpienie do egzaminów.
– Staramy się zachować spokój, by uczniowie mogli czuć się bezpiecznie i skupić na rozwiązywaniu zadań – zauważa dyrektor wspomnianej szkoły Bożena Skorek-Paszyńska.

Przed maturą z języka angielskiego uczniowie Liceum Katolickiego w Głownie byli opanowani

Pomimo trwającej w szkole akcji z udziałem policjantów tuż przed rozpoczęciem egzaminów uczniowie pozostawali w dobrych nastrojach. Większość z nich pozytywnie oceniała swoje doświadczenia z testem z języka polskiego i matematyki, była więc dobrej myśli przed testem z języka angielskiego.

– Trochę obawiamy się, że część rozszerzona może zaskoczyć poziomem trudności, ale czujemy się solidnie przygotowani – powiedzieli nam.

1 komentarz

  1. A w Bratoszewicach? Dlaczego nie ma informacji ???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.