Koncertu zespołu Aldo Duo można było wysłuchać dzisiaj w niedzielę, 1 września o godz. 17.00 przy pomniku w paku Błonie w Łowicz. Koncert odbył się w ramach cyklu “Chodź na Sztukę!” realizowanego dzięki projektowi “Od Was dla Was”.

Koncert zorganizował Łowicki Salon Sztuki oraz Łowicki Ośrodek Kultury.

Wystąpili w duecie dwaj młodzi wirtuozi muzyczni: Aleksander Stachowski zagrał na akordeonie, Dominik Domińczak na klarnecie. Koncertu wysłuchało kilkadziesiąt osób, część z nich wygodnie rozsiadając się na ławkach w parku, 100 krzesłach oraz również na kocach czy na trawie.

Projekt został sfinansowany z programu Narodowego Centrum Kultury ”Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019″.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

3 komentarze

  1. Piękna inicjatywa, wybòr miejsca, klimat. Moment oddania hołdu podczas utworu Ave Maria był bardzo wzruszający. Komentarz włodarza miasta o idei pomnika to coś więcej niż niejedna wzmianka historyczna.

  2. Widzę pewną nieścisłość w artykule – pisze Pan, że osób było kilkadziesiąt, ale sto krzeseł wypełnionych… I ludzie po bokach, na ławkach, trawie. To nielogiczne, pomijając już, że niezgodne z prawdą. Widziałam, że krzesła stale były donoszone przez obsługę, co świadczyło o tym, że ludzi była ponad setka! Nie licząc przypadkowych spacerowiczów, którzy na chwilę zatrzymywali się posłuchać. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona wyborem miejsca, jak i samym koncertem. Widziałam wielu zachwyconych ludzi dzielących moje spostrzeżenia. To tym bardziej niepoważne pisać że było “kilkadziesiąt osób”. Życzyłabym sobie, aby w Łowiczu nastała tradycja takich koncertow. Brawo! Łowicki Salon Sztuki trzymam kciuki.pozdrawiam

    • Marcin Kucharski

      Szanowna Pani. Nie spierajmy się o liczbę krzeseł. Koncert cieszył się, jak na Łowicz, bardzo dużym powodzeniem. To świetna informacja dla tych Muzyków! Życzmy im kolejnych wyśmienitych koncertów! Również w Łowiczu. Pozdrawiam

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.