Przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z naszego powiatu uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, które zostało zorganizowane dzisiaj (15 maja) w sali łowickiego ratusza.

Konkluzja spotkania była taka, że Koła Gospodyń Wiejskich w swojej aktywności powinny wystrzegać się sprzedaży alkoholu, ponieważ nie prowadzą działalności gospodarczej i nie są podatnikami akcyzowymi. Co jednak kluczowe: sprzedaż alkoholu, także na festynach, może się odbywać tylko i wyłącznie za pomocą kasy fiskalnej. Trzeba też dokładnie czytać regulaminy uczestnictwa w imprezach plenerowych, ponieważ czasami spożywanie alkoholu na ich terenie jest zabronione.

Czy sądzisz, że sprzedaż alkoholu na festynach za pomocą kasy fiskalnej, to dobre rozwiązanie prawne?

Loading ... Loading ...

Jeśli chodzi o produkty żywnościowe, to ich sprzedaż musi się odbywać za pomocą kasy fiskalnej, jeśli obrót przekroczy 20 tys. zł. Jeśli jest niższy – wystarczy prowadzenie ewidencji sprzedaży, która powinna być uzupełniana po zakończonym udziale w każdej imprezie. Taka ewidencja może być przydatna w przypadku kontroli celno-skarbowej.

Spotkanie miało charakter informacji przed rozpoczynającym się sezonem imprez plenerowych. Kierownik miejskiego biura kultury Michał Zalewski przyznał, że liczył na nieco większą frekwencję gospodyń: na 50 zaproszonych przedstawicielek KGW obecnych było tylko ok. 10.

 

9 komentarzy

 1. Jak PSL skręcił 3 miliardy złotych. Tak ludowcy lansowali wiejskie elity.
  To była największa grabież pieniędzy w historii polskiej wsi. 63 zawiadomienia dotyczące 115 spraw, w których wszczęto już 77 postępowań – to obecny stan śledztwa dotyczącego wyłudzania dotacji unijnych przez grupy producenckie działające w branży rolnej. Kwota nieprawidłowości może sięgnąć 3 mld zł, a kłopoty mają kolejni politycy PSL i PO, którzy tolerowali i ochraniali gigantyczną grabież.
  http://niezalezna.pl/225336-jak-psl-skrecil-3-miliardy-zlotych-tak-ludowcy-lansowali-wiejskie-elity

 2. Panie z KGW chciały sobie zrobić łatwy zarobek sprzedając alkohol (bimber) niewiadomego pochodzenia.
  Przypomnę znane są przypadki zatruć, utraty wzroku a nawet śmierci pijąc to nie wiadomo co !
  Rozpijają ludzi bacząc tylko aby parę groszy wpadło do kasy KGW.

  Tu nie powinna być informacja uświadamiająca ale normalna kara, ponieważ takie sprawy powinno się wiedzieć a jak się nie wie to wcześniej należy dowiedzieć się.

 3. Kierownik strzelania

  Panowie!

  “W Polsce każdy powód jest dobry, żeby się napić, zwłaszcza po promocyjnych cenach”.

  Jerzy Pilch, Miasto utrapienia

 4. Jędrzej

  Jakby Jarek łyknął na festynie miejscową nalewkę to by zaraz ścignął tych swoich tępych urzędasów i uświadomił że uszczelnianie wpływów z podatków nie polega na ściganiu Kół Gospodyń Wiejskich na festynach. Polaka natura taka że napić się musi i lepiej jak łyknie w czasie imprezy nalewkę własnej roboty niż przemycony lewy spirytus na melinie. Lokalny PSL – wygra wybory – jak PISowskie agendy będa zajmowały się takimi bzdurami. Choc za PSL i PO na potege kradli- rozumek powie PIS nie pozwala się napic bimberku olac PIS

 5. Po co dywagować, prawo jest prawo, każy jest równy i ch…j.

  • Ksinzok

   Durne prawo, ale prawo

   • Można je zmienić tak aby służyło ludziom. Facet z długopisem ma zamiar nawet konstytucje zmienić. Nawet Władek z Psianej Woli może sobie rozdział napisać.

 6. PiS od zawsze wiedział co jest lepsze dla ludzi. Dobra zmiana – psia mać

 7. Andy_wayted

  W krajach sąsiadujących z Polska powstałą z kolan (jedno już się popsuło) można zrobić sobie własny destylat, albo w ograniczonej ilości albo bez ograniczeń. Nasza władza wie lepiej co dobre dla ludzi.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.