Teraz kończy naukę w gimnazjum w Błędowie i dalej planuje uczyć się w II Liceum Ogólnokształcącym w Łowiczu. Dominika Skomiał ze Skowrody Południowej jest pogodną nastolatką, chociaż porusza się na wózku inwalidzkim.

Dominika i jej fizjoterapeutka Ewelina Kuśmierek podczas zajęć w Stowarzyszeniu Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej. Fot. fot. Tomasz Matusiak

Właśnie problemy ze zdrowie są jej największym życiowym problemem. Ani nastolatka, ani jej rodzina jednak nie poddają się. Szukają możliwości zminimalizowania skutków dziecięcego porażenia mózgowego, z którymi Dominika zmaga się od urodzeni. I jest szansa, że może być lepiej, ale to będzie kosztować, dlatego potrzebna jest pomoc.

Więcej o Dominice Skomiał o tym, jak można jej pomóc przeczytasz w najnowszym wydaniu Nowego Łowiczanina oraz w wydaniu cyfrowym.

3 komentarze

  1. No i nieszczęściem tej nastolatki Nowy Łowiczanin chce pomóc…ale swojej kieszeni…bo żeby dowiedzieć się jak moglibyśmy jej pomóc w zminimalizowaniu skutków dziecięcego porażenia mózgowego, najpierw musimy zasilic konto pana redaktora kupując wydanie papierowe lub cyfrowe. Świetnie chcecie pomagać…moje gratulacje!!! Czy istnieje dla pana redaktora naczelnego Wojtka W. coś takiego jak etyka zawodowa ???

  2. To moja kuzynka. Super😍

  3. Fantastyczna dziewczyna.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.