Amerykański dyplomata, David L. Orton spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjanych w Głownie, którym opowiadał o 100 latach stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi i Polską.

Urzędnik Działu Finansowego Ambasady USA odwiedził ZSLG w środę 3 października, w ramach programu “100 lat razem”, wpisującego się w obchody 100-lecia niepodległości Polski oraz stulecia kontaktów dyplomatycznych między oboma krajami. W ramach tego programu pracownicy Ambasady USA w Warszawie oraz Konsulatu w Krakowie mają w ciągu roku odwiedzić w sumie 100 miast na terenie całej Polski. Podczas takich spotkań, bardzo często właśnie z młodzieżą, opowiadają o wspólnej historii i kontaktach między społecznościami USA i Polski.

W Głownie David L. Orton wygłosił po angielsku prelekcję na temat 100-lecia relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską i USA, mówił też o dedykowanych licealistom i studentom programach (FLEX, Work&Travel) umożliwiających im wyjazd do Stanów Zjednoczonych i np. spędzenie roku w tamtejszej szkole lub zdobycie doświadczenia zawodowego.

Dla uczniów LO z klas realizujących w ZSLG program Akademii Licealisty, a gościnnie także gimnazjalistów, spotkanie to było wyjątkową okazją, by porozmawiać z Amerykaninem, wykorzystując umiejętności językowe nabyte w trakcie nauki.
Dyplomata okazał się świetnym mówcą, człowiekiem otwartym i komunikatywnym, z poczuciem humoru. Chętnie odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące nie tylko tematu prezentacji i jego pracy, ale też życia prywatnego i wrażeń z Polski. David L Orton jest w Polsce od roku, a spędzi tu jeszcze 2 lata.

Komentowanie nie jest możliwe.