Nową inwestycją zlokalizowaną pod Strykowem pochwalił się dziś amerykański koncern Sonoco. Obecny tu od dawna potentat w branży opakowań oficjalnie otworzył  halę w centrum logistycznym na terenie Sosnowca Pieńki.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

 Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: dyrektor operacyjny Sonoco D&P Grażyna Rakoczy, wiceburmistrz Strykowa Bożena Motylińska oraz starosta zgierski Bogdan Jarota.

Powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to obecnie około 60 tys. z mkw, które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejne 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9 tys. mkw, z których 5 tys. mkw stanowi produkcja oraz przestrzeń biurowa, natomiast reszta – magazyn. W nowym obiekcie odbywać się będą usługi pakowania dla producenta baterii alkalicznych, firmy Duracell.

Docelowo w nowej hali zatrudnionych zostanie  140 pracowników produkcyjnych oraz 20 biurowych. O tym, co w praktyce oznacza powiązane z działalnością firmy i wykorzystywane obecnie w jej kampanii rekrutacyjnej hasło “Pakuj się do Sonoco”, w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

1 komentarz

  1. Tymczasem w Łowiczu protest, bo na Małszyckiej coś tam ma powstać.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.