Policjanci z posterunku w Pacynie zatrzymali do kontroli Audi, którym podróżowało 3 mężczyzn w wieku 23-24 lat z powiatu gostynińskiego i 20-letnia mieszkanka Żychlina. U jednego z nich znaleźli amfetaminę. Okazało się też, że kierowca jest pod wpływem narkotyków. Wszyscy spędzili noc w policyjnym areszcie.

Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ), fot. KPP Gostynin
Policyjne Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych (PDOZ), fot. KPP Gostynin

Pacyńskich policjantów zainteresował pojazd stojący w miniony piątek wieczorem na poboczu drogi na terenie gminy Szczawin Kościelny. Z uwagi na nerwowe zachowanie kierowcy i pasażerów postanowili dokładnie sprawdzić, co mają przy sobie i co przewożą w samochodzie. Okazało się, że jeden z pasażerów miał przy sobie woreczek, w którym znajdowała się amfetamina.

Ponieważ zachowanie kierowcy również wydało się policjantom podejrzane, sprawdzono jego trzeźwość. Był trzeźwy, ale jak wykazały późniejsze badania, znajdował się pod działaniem środków odurzających.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkania zatrzymanych i w domu jednego z nich znaleźli woreczek z suszem roślinnym.

Ostatecznie mężczyźni, którzy posiadali zabronione substancje, usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi do 3 lat więzienia.

– Kierowca Audi usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i udzielania środków odurzających innym osobom. Kobieta po przesłuchaniu została zwolniona – informuje podkom. Dorota Słomkowska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.