Pijarskie Gimnazjum Królowej Pokoju w Łowiczu

Najlepsze wyniki uzyskali: Kacper Piorun – 94 pkt., Mateusz Majorek – 92 pkt. i Grzegorz Waligórski – 89 pkt. 21 osób osiągnęło wynik powyżej 80 pkt. Dyrektor Przemysław Jabłoński cieszy się, że dobry wynik został utrzymany, że metody pracy przyjęte w tej placówce dają efekty. – Radujemy się i wszystkich, którzy z tymi metodami chcą się zapoznać zapraszamy do naszej szkoły – dodaje. Najbardziej jednak dyrektor zadowolony jest z wyniku jaki osiągnął jeden z uczniów. – Przyszedł do nas z zewnątrz z wynikiem sprawdzianu kończącego szkołę podstawową 27 procent. I ten dzieciak zdobył teraz 56 procent. To jest przyrost i to najbardziej cieszy.  

Gimnazjum nr 1 w Łowiczu
Egzamin z przedmiotów humanistycznych pisało 132 uczniów, którzy uzyskali średnią 27,31 pkt., część matematyczno-przyrodniczą pisało 130 uczniów, a średnia wyniosła 26,9 pkt. Ogólna średnia szkoły to 54,21 pkt. – Egzamin był przeciętnie trudny. Dobrzy uczniowie mówili, że był łatwy, ale jednak mamy wiele słabych wyników – mówi dyrektor Jolanta Urbanek. – Jest to lepiej niż w województwie, ale słabiej niż średnia w powiecie łowickim. Dodaje, że na wynik miało wpływ to, że tylko dwie klasy były dobre, a uczniowie z trzech klas egzamin napisali słabo. Największą ilość punktów uzyskała Melania Młoczkowska z klasy IIIa – 91 pkt., 88 pkt. to wynik Żanety Piorun z tej samej klasy, 87 – Pawła Kosiackiego z IIIb.

Gimnazjum nr 2w Łowiczu
Średnia z części humanistycznej – 33,69, średnia z części matematycznej – 30,91, średnia ogólna 64,6.Test pisało 129 uczniów.
Najlepsze wyniki uzyskali: Weronika Stajuda i Agnieszka Szmajdzińska – 95 punktów, Agata Kopalska, Aleksandra Andrzejczyk – 93 punkty, Mateusz Talarowski – 92 punkty i Joanna Truchel – 90 punktów.  Dyrektor Mirosława Walczak jest miło zaskoczona dobrym wynikiem. – Ten rok jest raczej spokojny, nie ma wybitnych orłów, ale nie ma też uczniów słabszych. Jestem z wszystkich bardzo zadowolona – mówi.

Gimnazjum nr 3w Łowiczu
– Ogólnie jesteśmy zadowoleni z wyników testu gimnazjalnego, bo jest on lepszy od krajowego – mówi dyrektor Zespołu Szkół na Korabce Wacław Witwicki. Dodaje, że nigdy nie porównuje tegorocznych wyników z poprzednimi, ponieważ uważa, że są to testy o różnym stopniu trudności.Średnia wyników szkoły to 62 punkty, z czego 34 za test humanistyczny, a 28 za test matematyczny. Najlepsi uczniowie to: Radosław Kupiec, który był laureatem dwóch konkursów przedmiotowych – więc bez pisania zdobył 100 punktów.
Z piszących najlepszy był Piotr Zagórowicz – 94 punkty, Monika Łukowska, laureatka jednego konkursu przedmiotowego i Adam Rosłanek uzyskali po 92 punkty oraz Aleksandra Słomska – 90 punktów.

Gimnazjum nr 4w Łowiczu
W dwóch klasach gimnazjum w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi egzamin pisało 41 uczniów z dwóch klas III, w tym
2 dzieci niepełnosprawnych i 3 powtarzających klasę z powodu niedostatecznej oceny z matematyki. Wynik przez nich uzyskany to 60,07 pkt. (33,46 z części humanistycznej i 26,61 z matematyczno-przyrodniczej). Najlepsze wyniki uzyskali: Joanna Kuśmierek z IIIb – 95 pkt., Marta Plichta z IIIa – 91 pkt., Aleksandra Maciejewska z IIIa – 84 pkt.  

A oto wyniki ze szkół w okolicznych gminach, podajemy je alfabetycznie.


Gimnazjumw Bielawach

Egzamin pisało 61 uczniów, którzy osiągnęli średnią 57,83 pkt. Część humanistyczną napisali lepiej, średnio na 30,37 pkt., zaś matematyczno-przyrodniczą na 27,46 pkt. Najwyższy wynik osiągnęła Katarzyna Lewandowska zdobywając
94 pkt. Po 92 pkt. z egzaminu otrzymały Małgorzata Jakiel oraz Ania Zimińska. Dyrektor Anna Krysicka wskazuje, że egzamin właściwy wypadł lepiej od próbnego, co wskazuje na słuszność organizowania próby. – Wyniki uzyskane na egzaminie są adekwatne do włożonej przez uczniów pracy, ale nie zawsze do ich możliwości intelektualnych – ocenia dyrektor. Ze stwierdzenia tego można wyczytać zarzut lenistwa pod adresem uczniów.

Gimnazjum w Bolimowie
Średnia z części humanistycznej – 31,46, średnia z części matematycznej – 23,85, średnia ogólna – 55,31, test pisało 66 uczniów
Najlepsze wyniki uzyskali: Łukasz Buczek, Joanna Czarnota i Rafał Królik – 85 punktów, Bartłomiej Wójcik – 84 punkty, Beata Fiutkowska – 82 punkty, Paweł Rolik – 81 punktów, Jakub Linart, Adam Małecki i Jakub Sobieraj – 80 punktów.
Dyrektor z wyniku jest zadowolona. – 27% uczniów uzyskało powyżej 70 punktów, czyli nie jest źle – mówi.

Gimnazjumw Błędowie
– Uczniowie napisali na miarę swoich możliwości – mówi dyrektor Gimnazjum w Błędowie w gminie Chąśno Zbigniew Mostowski. Średnia szkoły to 60 punktów, z czego 32 to średnia za test humanistyczny, a 28 punkty to średnia za test matematyczny. Najlepiej napisała Martyna Pruk – 92 punkty. Gorszy o 4 punkty był Andrzej Maciejewski, Agata Czarnota zdobyła 86 punktów, a Adam Bombrych 84. Test gimnazjalny pisało 36 uczniów.

Gimnazjum w Domaniewicach
Egzamin kończący edukację gimnazjalną pisało tu 62 uczniów, którzy osiągnęli średnią 59,12 pkt.
Z części humanistycznej zdobyli 31,23 pkt., zaś matematyczno-przyrodniczej 27,89 pkt. Najlepiej wypadli Michał Spychała i Maciej Kuśmider, obaj otrzymali po 86 pkt. Po 81 pkt. otrzymali dwaj chłopcy Przemysław Boczek oraz Szymon Pluciński. – To najlepszy wynik, jaki nasze gimnazjum osiągnęło z egzaminu – ocenia dyrektor Marek Jędrzejczak. Cieszy się z wysokiej średniej i uważa ją za dobry wynik.  
Gimnazjumw Dzierzgówku
Średnia w części humanistycznej – 33,2, średnia z części matematycznej – 26,4, średnia ogólna – 59,6, test pisało 66 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Daniel Paradowski – 94 pkt. i Michał Krokocki – 90 pkt.Dyrektor szkoły Grażyna Aleksandrowicz mówi, że jest w miarę zadowolona. Wynik pokrywa się bowiem z ocenami uczniów, uzyskiwanym przez nich w ciągu całego roku nauki.

Gimnazjum w Łyszkowicach
W trzech klasach Gimnazjum w Łyszkowicach kwietniowy egzamin podsumowujący trzyletnią naukę pisało 89 uczniów. Z części humanistycznej uzyskali średni wynik 32,98 pkt., a z części matematyczno-przyrodniczej 24,68 pkt. Średnia łączna: 57,66 punktów.  
Najlepiej egzamin napisali: Katarzyna Zielińska zdobywając łącznie 90 pkt., Marta Maciejak – 87 pkt., Aleksandra Kocemba – 85 punktów.

Gimnazjumw Kiernozi
Do egzaminu przystąpiło 56 uczniów z dwóch klas kończących w tym roku naukę. Średnia z części humanistycznej wyniosła 31,40, z matematyczno-przyrodniczej – 26,19, ogólna średnia wynosi 57,59 pkt. Najlepsze wyniki uzyskali: Konrad Buła z klasy IIIa – 90 pkt., Katarzyna Kowalska z IIIa – 86 pkt., Emil Kochanek z IIIa – 85 pkt. Najsłabsze wyniki uzyskane w tej szkole to 9 oraz 15 pkt.

 

Gimnazjum w Kocierzewie
Egzamin pisało 64 uczniów z trzech klas, a średnia uzyskana przez nich wynosi 59,51 pkt. (z części humanistycznej 31,56, z matematyczno-przyrodniczej 27,95). Największą ilość punktów uzyskali: Magdalena Jabłońska z IIIc – 97 pkt., Marlena Leduchowska z IIIa – 93 pkt., Marzena Kupiec z IIIa – 91 pkt.
– Egzamin wypadł nieźle, co nas mile zaskoczyło. Wynik jest lepszy niż w roku ubiegłym, bo jest grono uczniów, którzy mają ponad 90 pkt. – podkreśla dyrektor Teresa Gajek.

Gimnazjum w Kompinie
Średnia z części humanistycznej – 31,68, średnia z części matematycznej – 26,32, średnia ogólna – 58, test pisało 63 uczniów.
Najlepsze wyniki uzyskali: Anna Lepieszka – 91 punktów, Ewa Bolimowska – 89 punktów, Paweł Piotrkowski – 87 punktów, Michał Stańczyk – 83 punkty, Maciej Szymański – 82 punkty, Aleksandra Łukawska – 81 punktów i Katarzyna Zimna i Magdalena Figat – 80 punktów.
Dyrektor Włodzimierz Gratys mówi, iż uczniowie wszystkich trzech klas uzyskali wyniki wyższe w porównaniu do uzyskiwanych na egzaminach próbnych. Szczególnie zwraca uwagę na osiągnięcie klasy IIIb, która w obydwu częściach uzyskała wynik powyżej średniej
w powiecie. – Cieszy to tym bardziej, że w klasie są osoby pracowite i uzdolnione, jak i uczniowie słabsi. Potrafili się więc zmobilizować i wymagać od siebie więcej – dodaje.

Gimnazjum w Popowie
Średnia Gimnazjum w Popowie (gm. Łowicz)  z testu gimnazjalnego wynosi 58,01 punktów, w tym średnia za test humanistyczny to 30,93, a za test matematyczny 27,08 punktów. Test pisali wszyscy uczniowie klas III. Nikt nie zdobył 90 punktów. Najlepszy wynik to 88, tyle zdobyła Aleksandra Haczykowska i Sylwester Dobrzycki. O jeden punkt mniej, 87, miał Beniamin Siejka. Milena Stępniak zdobyła
86 punktów, a Renata Serocka i Justyna Górczyńska po 85 punktów.

Gimnazjum w Sannikach
Do egzaminu przystąpiło 74 uczniów z czterech klas III, a uzyskana przez nich średnia wynosi 55,82 (31,53 z części humanistycznej oraz 24,29 z matematyczno-przyrodniczej) i jest na poziomie średniej powiatu gostynińskiego. – Uczniowie stanęli na wysokości zadania, jest dużo uczniów mających dobre wyniki – mówi dyrektor szkoły Dariusz Wachowicz. Największą ilość punktów uzyskali: Luiza Olkowicz z klasy IIIb – 96 pkt. oraz Aneta Barcikowska z IIIb – 93 pkt.   

Gimnazjum w Waliszewie
– Uczniowie napisali na miarę swoich możliwości – ocenia dyrektor Iwona Bartosiewicz. Egzamin pisało tu zaledwie 9 uczniów, którzy uzyskali średnią 59,88 pkt., z części humanistycznej wynik był wyższy i wynosił 32,44 pkt, z matematyczno-przyrodniczej 27,44 pkt. Najlepszy wynik uzyskała Edyta Gawrysiak 81 pkt.


Gimnazjum w Zdunach

– Jesteśmy zadowoleni z wyników testu – mówi dyrektor Gimnazjum w Zdunach Jolanta Gajewska. – 62pkt. to lepiej od średniej dla całego powiatu, a nawet od średniej krajowej. Obawialiśmy się wyników, bo mamy w szkole dwie słabe klasy, ale okazało się, że uczniowie się postarali. W Zdunach pisało 89 uczniów. Spośród nich najlepszymi okazali się Paulina Kuźnicka i Hubert Milczarek, którzy zdobyli 89 punktów. Tuż za nimi z punktacją 87 byli Damian Żaczek i Paweł Florczak. średnia szkoły z testu gimnazjalnego to 62 pkt., z czego 32,3 to średnia z testu humanistycznego, a 30,09 z testu matematycznego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.