Srebrny i brązowy krążek znalazł się w rękach zawodniczki z UKS Błyskawica Domaniewice podczas występów w 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, będącej jednocześnie Mistrzostwami Polski Juniorów młodszych w lekkoatletyce. Obydwa medale zdobyła Angelika Woźniak.

W zawodach rozgrywanych w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku wystartowało łącznie pięcioro zawodników trenujących pod okiem szkoleniowca Mieczysława Szymajdy, ale tylko Angelice udało się stanąć na podium. Pierwszy medal lekkoatletka wywalczyła w konkursie rzutu młotem 3 kg. Osiągając wynik 60,03 m zajęła miejsce drugie. Złoto przypadło o rok młodszej Aleksandrze  Kufel (AZS UMCS Lublin), która rzuciła na odległość 62,28 m. Kolejny występ, tym razem w pchnięciu kulą 3 kg, którą rzuciła na odległość 14,71 m dał jej medal brązowy. W konkursie tym niespodziewanie zwyciężyła Natalia Klocek (UKS Halszki  Szamotuły) z wynikiem 15,95 m, pokonując faworyzowaną Ewę Różańską (MKLA Łęczyca), która uzyskała wynik 15,41 m.

Kolejna podopieczna trenera Szymajdy, Aleksandra Goszczyńska, startując w konkursie rzutu młotem zajęła miejsce siódme, osiągając wynik 48,08 m, zaś w rzucie oszczepem poszło jej nieco gorzej, rzucając poniżej swoich możliwości, na odległość 35,69 m, co spowodowało, że zakończyła swój start na eliminacjach, na miejscu dziewiętnastym.

W kategorii panów najlepiej zaprezentował się Jakub Pająk, uzyskując w eliminacjach wynik 1,88 m, ale w finale został sklasyfikowany na miejscu 11-13, za uzyskany wynik 1,80 m. Dobrze zaprezentował się też jego brat, Patryk Pająk, który co prawda swój start w trójskoku zakończył na eliminacjach zajmując miejsce 19, ale z wynikiem 13,02 m (w. -0,1m/s) o 21 cm  pobił swój rekord życiowy. Rekord życiowy ustanowił w eliminacjach konkursu rzutu młotem 5 kg z wynikiem 51,85 m również Jan Gabryelczyk. Natomiast w konkursie finałowym nie poszło mu już tak dobrze, gdyż z wynikiem 49,12 m zajął miejsce dwunaste.

– Start ogólnie uważam za dobry. Może nie było jakiś rewelacji, ale ogólnie wszyscy spisali się dość solidnie. Stwierdzenie, iż jestem ogólnie zadowolony, ale mam też pewien niedosyt, chyba najlepiej obrazuje moje odczucia po tym występie – podsumował trener  Szymajda.

23. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży / Mistrzostwa Polski U-18. Warszawa, 4-6 sierpnia 2017 roku: