Trwa „Aniołkowe Granie” – charytatywna zbiórka na rzecz potrzebujących dzieci z domów dziecka oraz osób pozostających w rodzinnej pieczy zastępczej. Efekty już widać, a za tydzień – wielki finał.

W trwającą od blisko dwóch miesięcy zbiórkę darów włączyło się kilkanaście instytucji publicznych i placówek oświatowych. Do dziś udało się zebrać dary w postaci zabawek, gier dydaktycznych, maskotek, przyborów szkolnych, materiałów plastycznych, książek, smakołyków i słodyczy, artykułów kosmetycznych oraz chemicznych, a także akcesoriów dla małych dzieci. Nie zabrakło też charytatywnych imprez towarzyszących – w I Liceum Ogólnokształcącym w Głownie przeprowadzono Kiermasz Wypieków Domowych, z którego dochód został przekazany na zakup przyborów szkolnych oraz łakoci dla dzieci.

Dodajmy, że tym razem zbiórka prowadzona jest na rzecz dzieci z Domu Małego Dziecka w Łodzi, Domu Dziecka w Dąbrówce, Domu Dziecka w Grotnikach, Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa oraz dla dzieci z rodzin przebywających w pieczy zastępczej na terenie miasta Głowna.


Przed nami finałowy koncert połączony z podsumowaniem akcji. Odbędzie się on w środę, 12 lutego, o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. W trakcie wydarzenia swoje umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne zaprezentują reprezentanci placówek, które od lat wspierają akcję. Wstęp wolny.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.