Lubiana autorka powieści obyczajowych Anna Karpińska w Dniu Kobiet 8 marca odwiedziła Głowno, gdzie spotkała się z wielbicielkami jej twórczości.

Anna Karpińska (po prawo) podczas spotkania autorskiego w Głownie. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Spotkanie, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, wpisało się w cykl wydarzeń trwającego od 6 marca Festiwalu “Kolej na Kobiety”, któremu patronuje burmistrz Głowna.

Osoby, które skorzystały z okazji, by porozmawiać z Anna Karpińską, znają i cenią jej książki. Zadawały wiele pytań i z zainteresowaniem słuchały tego, co pisarka miała do powiedzenia na temat swojej twórczości i drogi, jaką przebyła od bycia dziennikarką i pracownikiem naukowym, przez prowadzenie własnej działalności gospodarczej, po poświęcenie się literaturze. Opowiadała jak wygląda jej praca i czego od niej wymaga uwiarygodnienie postaci i opisywanych wydarzeń, które niemal zawsze osadza w osobiście poznanych miejscach. Sporo uwagi poświęciła swojemu debiutowi sprzed kilku lat – “Chorwackiej przystani”, a także najnowszej powieści “Odnajdę cię”, będącej pierwszą częścią dwutomowej sagi (czy też – jak mówi sama autorka – “sażki”) pt. “Księgarnia pod Flisakiem”.
W finałowej części spotkania autorka podpisywała czytelniczkom z Głowna swoje książki, które można było na miejscu nabyć.

Obszerniejszą relację z wczorajszego spotkania autorskiego z Anną Karpińską zamieścimy w gazetowym wydaniu “Wieści z Głowna i Strykowa”, gdzie będzie można także przeczytać o innych wydarzeniach odbywających się w ramach Festiwalu “Kolej na Kobiety” organizowanego przez Gminę Miasta Głowno oraz Pracownię M13 Michała Kmiecia z Głowna przy współpracy MOK, MZK oraz partnerów i sponsorów.

Anna Karpińska podczas spotkania autorskiego w Głownie. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Anna Karpińska z czytelniczkami. Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Komentowanie nie jest możliwe.