Gwiozdy Łowickie znajdujące się w tworzonej od dziewięciu lat na południowej pierzei Starego Rynku w Łowiczu Alei Gwiozd Łowickich zostały dodatkowo zabezpieczone.

Każda z ponad 30 okrągłych wycinanek przykrytych szkłem hartowanym i wmurowanych w chodnik Starego Rynku została zabezpieczona antypoślizgowo.

Specjalną folię nakleili w ubiegłym tygodniu pracownicy firmy Kolo. Taki sposób zabezpieczania Gwiozd przed sezonem zimowym jest zapisany w umowie pomiędzy miastem a firmą, która je montuje.

Przypomnijmy, że w tym roku Aleja Gwiozd Łowickich na Starym Rynku powiększyła się o kolejne cztery Gwiozdy, które przyznano wycinankarce Danucie Wojdzie z Łowicza, Stanisławowi Wielcowi, Zespołowi Pieśni i Tańca Śląsk oraz rodzinie Krajewskich – rzeźbiarzy ludowych z Zawidza Kościelnego koło Sierpca.

Nasze wcześniejsze informacje na ten temat:

Cztery nowe Gwiozdy na Starym Rynku – Dużo zdjęć

Odsłonięto kolejne Gwiozdy Łowickie

Kolejne Gwiozdy Łowickie odsłonięte!

3 komentarze

  1. Pedałują jak umieją.

  2. Jaki magistrat i jego włodarz, taki i SUKCES. Dobrze by było, aby choć co drugi dzień pracownik do zadań specjalnych przeszedł się ze szmatą i wytarł gwiozdy z ptasich odchodów.

  3. Jan bez ziemi

    Niewątpliwie olbrzymi sukces łowickiego magistratu. Na ten wyjątkowy odcinek oddelegowany został pracownik do zadań specjalnych

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.