Zakończyła się budowa nawierzchni na ulicach: Aptekarskiej, Wegnera i Rotstada. Kostka nie jest jednak na nich jedyną nowością, zmianie uległa też organizacja ruchu. Ratusz wprowadził zakaz wjazdu z Al. Sienkiewicza w ul. Aptekarską.

Rozwiązanie to może z początku zaskoczyć kierowców, którzy są przyzwyczajeni do skręcania w ul. Aptekarską, aby zaparkować swój pojazd na do niedawna nieutwardzonym parkingu. Ulica ta była też wykorzystywana jako dojazd do domów przez właścicieli posesji położonych przy tych trzech ulicach.

Dlatego naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Grzegorz Pełka apeluje, aby kierowcy zwrócili uwagę na znaki. Dojazd do ulic: Aptekarskiej, Wegnera i Rotstada stanowi jedynie wjazd z Alei Sienkiewicza w ulicę Wegnera (położony w sąsiedztwie ronda przy ul. 11 Listopada i Końskim Targu).

Odcinek ul. Wegnera pomiędzy Alejami a skrzyżowaniem z ul. Rotstada jest jednokierunkowy. Ulicą Aptekarską jedynie wyjedziemy z tych trzech ulic w Aleje Sienkiewicza. Ul. Aptekarska na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Rotstada i Alejami jest jednokierunkowa.

Łowicz. Ul. Aptekarska. fot. tb

9 komentarzy

 1. Tez mieszkaniec

  A tak w ogóle to brava dla miasta za to ze w końcu rozpoczęło ta inwestycje , z pewnością wyglada to dużo lepiej niż było . Mysle ze poprawić cos zawsze jeszcze mozna , organizacje ruchu tez !

 2. Modzelewski

  mnie najabrdziej interesuje co miało na celu miasto wstawic ladne zdjecie pochawlic sie a tam dalej kolo tego wysokiego domu jest jedna wielka przerwa od kostki i stara struktora drogi ^^ zajeło by im to 1 dzien wiecej pracy i mieli by z glowy cala ulice .
  Teraz kto ma to zrobic ? my jako mieszkancy w takim razie postawimy sobie tam brame i zasiejemy trawe pozdrawiam

 3. Jak się takie rozwiązanie nie podoba to wyprowadzajcie- bo Grześ (nie) Pęka

 4. DonAlfonso

  Grzegorz Pomyłka chyba… I dlaczego aptekarska nie jest wyłożona kostką do końca, skoro to droga publiczna, a nie prywatna ?

 5. Mieszkańcy

  Bardzo dziękujemy panu naczelnikowi Pełce za iście wizjonerskie rozwiazanie ruchu drogowego , zwłaszcza my mieszkańcy ulicy Aptekarskiej ! Mieliśmy prosty dojazd do domów a teraz mozemy sie przeciskać miedzy budynkami na wjeździe zaraz za rondem , Geniusz jakis to wymyślił i ciekawe jak śmieciarka czy inny duży samochód ma do nas dojechać ? Z kim z mieszkańców Aptekaskiej to pan Pełka konsultował ? Kolejna bzdura

 6. Tomasz Bartos

  Grzegorz Pełka, poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi, pozdrawiam. tb

 7. co ta za imię i nazwisko “Grzgoprz Pęłka “?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.