Przejazd ulicą Arkadyjską w Łowiczu ma zostać tymczasowo zamknięty 12 listopada w godzinach popołudniowych. 

Ul. Arkadyjska w Łowiczu
Ul. Arkadyjska w Łowiczu

– Na ten dzień zwołujemy komisję, która na miejscu sprawdzi oznakowanie i jak będzie wszystko w porządku, to około godziny 13. zamykamy – powiedział nam Grzegorz Pełka z Wydziału Inwestycji i Remontów łowickiego ratusza, który koordynuje z PKP PLK S.A. zamknięcie tej ulicy.

Kierowcy, którzy już zdążyli przyzwyczaić się do tego, że Arkadyjska – po czasowym zamknięciu 30 stycznia – była ponownie otwarta (od 28 sierpnia), będą musieli ponownie zmienić swoje nawyki.

Przejazd pod mostem kolejowym w ciągu ul. Arkadyjskiej będzie bowiem niemożliwy przez kilka najbliższych miesięcy.

Otwarcia należy spodziewać się prawdopodobnie dopiero pod koniec marca.

[AKTUALIZACJA]

Informacja Informacja o zmianie organizacji ruchu w Łowiczu nadesłana przez Dorotę Malinowską z Grupy Trakcja:

Trakcja PRKiI S.A. informuje, iż w ramach realizowanej modernizacji linii kolejowej Warszawa – Poznań, w dniu 12.11.2019 r. (wtorek) w godzinach popołudniowych zostanie zamknięty dla ruchu kołowego przejazd pod wiaduktem kolejowym w Łowiczu w ciągu drogi gminnej nr 105455E (ul. Arkadyjska) oraz w ciągu drogi do miejscowości Zielkowice.

Na czas realizacji II etapu przebudowy wiaduktu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Trasę objazdu wiaduktu na ul. Arkadyjskiej przeprowadzono ulicami Klickiego, 1-go Maja, Tkaczew, 3-go Maja, Dworcową, Nieborowską, Żwirki i Wigury do ul. Arkadyjskiej (w kierunku przeciwnym obowiązuje taka sama trasa objazdu).

Trasę objazdu do miejscowości Zielkowice I przeprowadzono drogą powiatową nr 2752E Łowicz – Zielkowice (ul. Klickiego) oraz drogami gminnymi w miejscowości Zielkowice (w kierunku przeciwnym obowiązuje taka sama trasa objazdu).

Na drogach zostaną umieszczone tablice informujące o wyznaczonych objazdach obowiązujących w czasie zamknięcia przejazdu na ul. Arkadyjskiej.

Dorota Malinowska
Starszy Specjalista
Dział Zasobów Ludzkich i Komunikacji

Nasze wcześniejsze informacje na ten temat:

Arkadyjska i droga w kierunku Zielkowic otwarte od 15

Arkadyjska już otwarta, ale na razie ruch nie jest duży

Będzie bramownica przed tunelem w Arkadyjskiej

Czy będzie łatwiej na Arkadyjskiej?

Tunel na Arkadyjskiej wyłączony z ruchu

10 komentarzy

 1. Znowu będzie trzeba zmienić przyzwyczajenia, ech.

 2. Przejazdy kolejowe na 3. Maja i Mostowej dłużej stoją, niż jadą, dziura koło Paszarni znów będzie zamknięta nie wiadomo na jak długo, zamknięcie przejazdu na Przedmieściu zapowiadane na nie wiadomo kiedy i nie wiadomo na jak długo, przejazd w Arkadii zamknięty i termin otwarcia przesunięty – ciekawe czy dotrzymają słowa, wokół budowy wiaduktu na 3. Maja nawet muchy przestały się gonić, bo zimno, ulica Czajki rozbebeszona i końca robót nie widać, tranzyt TIR do A 2 i planowany dojazd dla nich do Maspex-u przez miasto, zatem widać jak włodarze troszczą się o mieszkańców. Życzę powodzenia w najbliższych wyborach samorządowych.

  • Już kolejne wybory pokazują że mogą robić co chcą….

  • Ale o czym ty bełkoczesz? Przebudowa przejazdów czy wiaduktów kolejowych podlega pod kolej a nie władze miasta czy gminy.

  • Cezar weź proszki,popij i poleż to ci dobrze zrobi.Zawsze znajdą się tacy mędrcy jak ty,którym zawsze śmierdzi pod nochalem.

   • Nie potrzebuję proszków, mądrusiu, i nic mi nie śmierdzi a mój wpis jedynie oddaje fatalny stan funkcjonowania łowickich przejazdów kolejowych; mieszkasz pewnie gdzieś na wsi więc nie zrozumiesz jakim problemem jest sprawne przemieszczanie się po Łowiczu.

 3. jak to któredy wiaduktem

 4. to którędy mamy jeździć ?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.