Zamknięta krata na drzwiach i kartka o treści: „Z powodu bezprawnego odłączenia prądu przez nowego dyrektora muzeum lokal nieczynny” – od soboty zamknięta jest Art Piwnica przy ul. 3 Maja. Klub od 5 lat działał w pomieszczeniach wynajmowanych od Muzeum w Łowiczu.


Dyrektor Muzeum w Łowiczu Grzegorz Dębski mówił nam, że wypowiedział najemcom umowę lokalu z końcem października, później przedłużając im okres na wyprowadzenie do 15 listopada. Mówi, że to prawda, iż lokal miał podpisaną umowę najmu do końca przyszłego roku, ale pod warunkiem przestrzegania jej zapisów, a jednym z nich było regulowanie na czas należności. Ze względu na tajemnicę handlową dyrektor nie może zdradzać szczegółów, ale mówi, że od początku działalności klubu, przez 5 lat, należne opłaty nie wpływały na czas.

Dyrektor Dębski dodaje, że podejmując decyzję o wypowiedzeniu umowy nie brał pod uwagi innych aspektów, takich jak na przykład skargi mieszkańców na działalność klubu, choć rzeczywiście były dość kłopotliwe dla muzeum pod względem wizerunkowym.

Właściciel lokalu Jacek Wójcik uważa z kolei, że umowa została wypowiedziana bezprawnie. Natychmiast napisał w tej sprawie odwołanie do starostwa powiatowego, jako organu nadrzędnego względem muzeum, ale odpowiedzi jeszcze nie otrzymał. Starosta Marcin Kosiorek powiedział nam natomiast, że jest to sprawa pomiędzy dyrektorem a najemcą.

J. Wójcik zapowiada złożenie do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dyrektora muzeum. Mówi, że nie jest prawdą, jakoby klub notorycznie zalegał z opłatami, bo przez 5 lat nie było z tym problemów. Według jego wersji ostatnia zaległość trwała zaledwie 10 dni i była spowodowana dużym wydatkiem na wymianę dwóch pomp do WC. Dodaje zresztą, że powinno o to zadbać muzeum jako wynajmujący.

Szerzej o tym konflikcie w czwartek w “Nowym Łowiczaninie”.

fot. Tomasz Matusiak
fot. Tomasz Matusiak

31 komentarzy

 1. No noe ma w tym L
  Łowiczu gdzie wyjść…w Art Piwnicy też bywa mało przyjemnie… nie spotkalem tam groźnych ukraińców tylko nasze polskie chamskie Karki w bluzach sportowych….proponuje aby ochrona też ubierała się nieco bardziej elegancko bo ciężko poznać kto tam jest kim

  • ….fakt toalet to tam się ostatnio zapychały no ale nie dziwne jak ” kibel ” stoi w piwnicy poniżej poziomu kanalizacji to do góry nie poleci.. szkoda że rozrywka w Łowiczu mieści się pod ziemią ..smutne

 2. Jeśli w umowie było, że można wymówić lokal np. z powodu nie regulowania czynszu to dyrektor jest na prawie. Jeśli właściciel piwnicy miał problem z czynszem to powinien pogadać o zwłoce z dyrektorem.
  Jeśli była awaria kanalizacji, za co rzekomo odpowiedzialne jest muzeum, to trzeba było wyegzekować usunięcie awarii.
  Nie odnoszę się do poziomu rozrywki oferowane w lokalu, bo szkoda mi czasu.

 3. Klechy wszystko niszczą

 4. piwnica jak piwnica lokal do którego wstęp był stanowczo za drogi jeśli sie weźmie pod uwagę fakt, że trzeba sie uzerac z pijanymi ukraincami.
  faktem jest, że w Łowiczu nie ma miejsc, do których można wyjść zrelaksować się potańczyć czy poprostu posłuchać muzyki.

  • Aniu, jeśli chciałabyś gdzieś wyjść…posłuchać dobrej muzyki, potańczyć i relaksować się, bez użerania się z pijanymi osobami, to mogę zaprosić Cię do siebie…na milutki wieczór we dwoje. Mógłbym Ci pokazać moją bogatą kolekcję płyt CD. Na pewno znalazłabyś muzykę dla siebie. Poza tym chętnie popatrzyłbym jak tańczysz…kto wie, może i ja bym się przyłączył… Odezwij się, myślę że mogłoby być naprawdę fajnie…

 5. Naprawdę !!! Pomyślcie proszę o młodzieży !!! O dorosłych którzy po ciężkim tygodniu pracy chcą się zrelaksować !!! Jeśli przy muzeum przeszkadza zorganizujcie jakieś miejce na peryferiach miasta . Dajcie się ludzią pobawić . Pomodlą się jak będą mieli 70 lat !!! Pizzerie , kebaby na każdym rogu w końcu to będzie miasto grubasów i cudzoziemców . Do tego władze doprowadzają !!!

 6. W Łowiczu nie ma gdzie wyjść i się zabawić. Nie mówię tu o młodzieży, ale o osobach dojrzalszych. Inne miasta coś oferują A u nas tylko procesje i zaniedbany Stary Rynek . Brudno. Nudno. Nie dziwcie się że naszych mieszkańców można spotkać wszędzie tylko nie w naszym mieście.

 7. Zamknijcie wszystko a młodzieży pozostanie wyszumieć się za ratuszem zakłócając cisze nocnom mieszkańcom kamienic przylegajacym brawo WY

 8. Rzyto ty to się nie odpalaj, bo znowu cię wyniosą o 6 rano z domu w kajdankach i laptopa skonfiskują 😉

 9. Wiktor Rzyto

  A jeb@ć to muzeum Kakietek otworzył piccerie do prania pieniędzy to tera niech wszyscy jedzom picce kakietka bo ma sporo do wyprania. Puentocoś tam.

 10. Panie Kosiorek, zrób pan tam kaplicę albo kółko wyznawców pislamu.

 11. Zrobią porządek i z tym bedziemy w telewizorach słyszeć

 12. chyba bezprawnego pisze się razem, szanowny panie Wójcik.

 13. A kto tam chodził?

 14. „DOBRA ZMIANA” zagościła na dobre. Smuteczek…

 15. Dobrze! Do kościoła a nie na dyskotekę! No a prund zamiast tracic na piwnice lepiej zużyć na doświetlenie katedry. Miasto sponsoruje oświetlenie to i niech powiat się dołoży!

 16. Szkoda bo był to jaśniejszy punkt na mapie wiejskiego przaśnego Łowicza . Ciężki kawałek chleba ale taki klub był jest potrzebny . Nie wszyscy chcą jeść tylko pizzę bigos i chodzić w procesjach ! Szkoda

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.