Najbardziej utytułowany polski panczenista Zbigniew Bródka zrobił sobie w tym sezonie przerwę od startów. Godnym jego następcą okazał się Artur Janicki z UKS Błyskawica Domaniewice.

W dniach 24-27 października w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się XXXIV Mistrzostwa Polski na dystansach. W zawodach tych wystąpiło 2 reprezentantów UKS Błyskawica Domaniewice: bracia Artur i Sebastian Janiccy.

Artur Janicki był najbardziej wszechstronnym zawodnikiem tych zawodów oraz najlepszym wśród średnio i długodystansowców.

W pierwszym dniu zawodów Artur Janicki wystąpił i od razu zwyciężył w biegu na 5.000 metrów. Zwycięstwo było w iście pamiętnym „bródkowym stylu” z Soczi. Zawodnik UKS Błyskawica Domaniewice był lepszy od Szymona Palki o zaledwie 0,02 sekundy. Na tak długim dystansie nie często się zdarza aby dwóch najlepszych zawodników dzieliła tak niewielka różnica czasowa.

Na najdłuższym dystansie 10.000 metrów Arturowi poszło nieco gorzej ale i tak zdobył srebrny medal.

Pod nieobecność Zbigniewa Bródki zwycięzcą biegu na królewskim dystansie 1.500 metrów okazał się Adrian Wielgat. Artur Janicki uzyskał ponownie drugi czas.

Drugi z braci, Sebastian zajął w tym biegu 26 miejsce. Sebastian Janicki jest sprinterem. W Tomaszowie występował jeszcze na 500 metrów zajmując 19 miejsce i 1000 metrów – 24 miejsce.

Więcej w NŁ za tydzień.

Radosław Tafliński, opr. mak

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.