Artur Janicki, wychowanek trenera Mieczysława Szymajdy i UKS Błyskawca z Domaniewic, będzie jednym z dziesięciu członków polskiej kadry w mistrzostwach świata w łyżwiarstwie szybkim, które w czwartek, 13 lutego rozpoczynają się w Salt Lake City (USA).

2019.11.22 Zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim – Tomaszów Mazowiecki. Artur Janicki zawodnik UKSU Błyskawica Domaniewice podczas biegu na 5000 metrów

Janicki wystartuje w biegu masowym mężczyzn, w niedzielę 16 lutego po godz. 20.30. Jak wyjaśnił nam trener Szymajda, do pokonania będzie miał 16 okrążeń toru liczącego 400 metrów. Bieg masowy to specyficzna konkurencja, w której startuje jednocześnie od 16 do 20 zawodników – każdy z nich zdobywa punkty na kolejnych finiszach, które są liczone co cztery okrążenia, najważniejszy jednak pozostaje ostatni, na którym zwycięzcy zdobywają medale.

– Długo rozmawialiśmy o tym starcie, planując go. Artur ma dużą wolę walki i sądzę, że ma szansę na miejsce w pierwszej ósemce. Będzie jednak ciężko, bo konkurencja jest poważna – powiedział nam Mieczysław Szymajda.

2 komentarze

  1. No mam nadzieję że młody człowieu dasz lub dałeś z siebie wszystko były zawodnik UKS błyskawica

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.