Soliści Teatru Wielkiego Agnieszka Makówka oraz Krzysztof Marciniak wspólnie z akompaniatorką dr Bogną Dulińską z łódzkiej Akademii Muzycznej wystąpili dziś, 22 stycznia w kościele św. Kazimierza Królewicza w Łyszkowicach.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska
fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Parafianie zebrani na mszy świętej o godz. 11.30 mieli okazję wysłuchać dwóch koncertów: jednego zamiast kazania, a drugiego  –  po ogłoszeniach duszpasterskich. Mezzosporanistka Agnieszka Makówka oraz tenor Krzysztof Marciniak najpierw przenieśli wszystkich w świat pięknej opery polskiej. Publiczność wysłuchała arii Janka z mało znanej opery Władysałwa Żeleńskiego pod tym samym tytułem oraz dumki Jadwigi z opery Straszny Dwór Stanisława Moniuszki. Z repertuaru światowego artyści zaprezentowali arię Cavaradossiego z opery Tosca Giacoma Pucciniego oraz tytułową Carmen Georga Bizeta, w której to partii Agnieszkę Makówkę mogą podziwiać często widzowie Teatru Wielkiego w Łodzi. Na koniec pierwszego z występów soliści zaprezentowali Libiamo – toast z opery Traviata Giuseppe Verdiego.

Repertuarowi operetkowemu, który artyści zaprezentowali nieco później, z chęcią, choć nieco nieśmiało, poddała się również publiczność. Jeszcze raz, jeszcze raz, jeszcze raz – śpiewano wspólnie z Krzysztofem Marciniakiem arię Adama z operetki Ptasznik z Tyrolu Carla Zellera. Nie zabrakło życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka, dla których soliści wykonali duet z operetki Księżniczka Czardasza Imre Calmana – Co się dzieje, oszaleję.

Koncert przypadł publiczności do gustu na tyle, że nagrodziła go ona gromkimi brawami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.