Wernisaż wystawy prac plastycznych Andrzeja Janeczki, promocja jego książki i porywający koncert – dzisiejszy wieczór w Galerii Bank&DM w Banku Spółdzielczym w Głownie upłynął pod znakiem spotkania z kilkoma rodzajami sztuki. 

W galerii, na wystawie “Mój pamiętnik”, pokazano obrazy i grafiki absolwenta łódzkiej ASP Andrzeja Janeczki, artysty wszak najbardziej znanego z dokonań scenicznych, świetnego tekściarza, kabareciarza, tworzącego z żoną Mają Piwońską zespół Trzeci Oddech Kaczuchy.

Życiu i twórczości pary artystów poświęcona jest autobiograficzna opowieść Janeczki – książkę tę pt. “Trzeci Oddech Kaczuchy. O życiu i scenie” można było na miejscu nabyć, uzyskując od ręki dedykację i podpis autora. 

Trzecim filarem wieczoru był koncert duetu Janeczko – Piwońska, stanowiący przeplatankę utworów satyrycznych i refleksyjnych, a także anegdot. Publiczność miała okazję usłyszeć i wtórować zespołowi w śpiewaniu takich piosenek jak m.in.: “Pytania syna poety”, “Nie umieraj nam inteligencjo” czy “Łódź do nieba”. Nie zabrakło wspólnego z gośćmi wykonania kolędy “Lulajże Jezuniu”, życzeń świątecznych i noworocznych. 

Organizator wystawy i opiekun galerii Dariusz Młynarczyk przeprowadził miedzy uczestnikami wieczoru losowanie prac plastycznych swego autorstwa oraz grafiki przekazanej przez Andrzeja Janeczkę. 

W gronie gości wernisażu i koncertu, obok licznych przyjaciół artystycznej pary i wielbicieli sztuki z regionu, z upominkami dla artystów pojawił się Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego (starostwo jest patronem książki Andrzeja Janeczki). Był wybitny grafik Henryk Płóciennik, był poseł Paweł Bejda, był kolega Janeczki (sołtysa Ługów i radnego) ze strykowskiego samorządu radny Krzysztof Bandurowicz.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć:  

 

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.