Kolejną akcję protestacyjną przeciwko nieskutecznej polityce władz wobec epidemii ASF planują przeprowadzić w piątek, 22 listopada rolnicy z gmin powiatu łowickiego.

fot. Protest ze stycznia tego roku/archiwum NŁ
fot. Protest ze stycznia tego roku/archiwum NŁ

O godzinie 9 rano spotkają się pod budynkiem szkoły w Błędowie (gmina Chąśno), skąd mają wyjechać ciągnikami na drogi powiatu. Akcja może potrwać 2-3 godziny. Jest zgłoszona służbom porządkowym i legalna.

Do tej pory wydawało się, że zagrożenie ASF dotyczy wschodniej i południowo-wschodniej Polski, ale w ostatnich dniach potwierdzone przypadki pojawiły się też w województwie lubuskim.

15 komentarzy

 1. Niech chociaż jeden lichą trzydziestką wyjedzie na protest , bo te fyndy i jondyry to miastowych do rozstroju nerwowego doprowadzają .

 2. Tu polityka państwa nie ma nic do rzeczy. Trzeba najpierw u siebie wdrożyć bioasekuracje.

 3. Ja nie jadę, brałem udział we wszystkich akcjach protestacyjnych i co do Przemysłowa przyjechał pan wojewoda z lokalnymi cymbałami naobiecywali….i teraz jeden zasiada w ławie poselskiej a pozostali znów będą kit wciskać jak to zależy im na…..głosach.

 4. Oooo…oooo co tu chodzi?

 5. chłopek roztropek

  Za g.wno i błoto wyciągnięte na asfalt po 500 zł mandatu.

 6. Walduś też fergusonem przyjedzie ????

 7. I byndzie kwiiiiiiik, mercedesy bedom do sprzedania.

 8. Jestem z miasta.

  Chłopki! Zrozumcie, Ci co jadą drogą nic wam są nie winni. Blokujcie, starostwo, sejmik, sejm, ministerstwo rolnictwa, kancelarie premiera, prezydenta itp. Ale marne szanse abyście to podjęli.

 9. Przecież chlopki wybrali PIS więc nie rozumiem przeciw komu te blokady .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.