Gdańska Starówka

Obowiązkowym punktem na mapie Gdańska jest Starówka. Pełna przepięknych zabytków, urokliwych kamienic i brukowanych uliczek, niesie w sobie wciąż żywego ducha historii. Spacerując po Starówce, zajrzyj do Bazyliki Mariackiej i Kościoła Św. Trójcy. Pomachaj Neptunowi i wypij kawę w Dworze Artusa.

Park Oliwski

Jeśli lubisz spokój, ciszę, naturę i piękne widoki, koniecznie odwiedź Parki Oliwski położony na terenie dawnych ogrodów klasztornych cysterskich mnichów. Znajdziesz w nim alpinarium — zjawiskowy ogród skalny (alpinarium), oranżerię, groty szeptów, przepiękną kaskadę i…112- metrową aleję strzyżonych lip. Będziesz mógł podziwiać również egzotyczne gatunki roślin pochodzące z odległych zakątków świata.

Muzeum II Wojny Światowej

Lubisz zwiedzać? Koniecznie odwiedź Muzeum II Wojny Światowej. Już sam budynek przyciąga uwagę oryginalną formą, stanowiąc obietnicę równie interesującego wnętrza. Czy tak rzeczywiście jest? Zdecydowanie tak. Utrzymane na światowym poziomie, jest jedną z atrakcji, obok której nie przejdziesz obojętnie.

Okolice Stoczni Gdańskiej

Centrum kulturalno — rozrywkowe przy ulicy Elektryków to prawdziwa gratka dla artystów i fanów industrialnego stylu. Tętni życiem zwłaszcza od maja do sierpnia. Jeśli będziesz w Gdańsku waśnie wtedy, koniecznie odwiedź to niezwykłe miejsce.

źródło: https://www.veloking.pl/

Podziwianie uroków miasta… z roweru

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek połączony ze zwiedzaniem, poznaj miasto z innej perspektywy. Przemierzając rowerowe ścieżki, obejrzysz najpiękniejsze zabytki Starówki, zwiedzisz industrialne okolice stoczni i Nowego Portu i zachwycisz się pięknymi krajobrazami Kaszub. W samym Gdańsku znajduje się obecnie aż 716 km tras rowerowych, a w tym roku planowane jest stworzenie kolejnych! Nie masz roweru? Nic straconego! Dzięki zlokalizowanym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni wypożyczalniom za niewielką opłatą wypożyczysz jednoślad. Na kilka godzin lub dni. Jeśli nie osiągnąłeś jeszcze wymarzonej formy, możesz sięgnąć po elektryczny model. Dzięki niemu pokonanie nawet długich dystansów będzie przyjemne i zupełnie bezwysiłkowe.

Komentowanie nie jest możliwe.