Nakładem Miejskiej Biblioteki im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu została udostępniona dla czytelników unikalna publikacja pt. „Kalendarz Ziemi Łowickiej na rok 1910”.

Kalendarz Ziemi Łowickiej na rok 1910
Kalendarz Ziemi Łowickiej na rok 1910

E-book – bo tylko w formie elektronicznej będzie owa publikacja dostępna – został opracowany na podstawie egzemplarza pochodzącego ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

– Gdy zaczęliśmy szukać tej publikacji, okazało się, że jest ona dostępna tylko w bibliotece publicznej miasta Warszawy na Koszykowej oraz w Lublinie. Udało nam się ustalić, że są te dwa egzemplarze. Mogą oczywiście być jakieś nieujawnione, ale do takich nie mamy dostępu – powiedziała nam dyrektor łowickiej biblioteki Magdalena Pakulska.

E-book jest dostępny na stronie www.cebrowski.pl w czterech podstawowych formatach na czytniki elektroniczne książek oraz z możliwością wydrukowania (pdf, mobi, epub i azw3). Ma on ponad 200 stron, wiele tabelek, dlatego też waży nieco więcej niż inne publikacje elektroniczne (wersja pdf ok. 37 MB)

E-book w formacie pdf zawiera pełną wersję tekstu wydanego drukiem w 1910 r.

E-booki w formatach: mobi, epub, azw3 opracowano bez części kalendarzowej, reklam i tabel.

Do pobrania ze strony biblioteki:
http://www.cebrowski.pl/index.php/8-aktualnosci/262-ebook-kalendarz-ziemi-lowickiej-na-rok-1910-juz-dostepny

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.