Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zgierzu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciężarówki, który podczas czynności w radiowozie zaproponował im 515 euro oraz 430 zł łapówki za “załatwienie sprawy inaczej”.

Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu Magdalena Nowacka, 10 kwietnia od samego rana policjanci ruchu drogowego zgierskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali samochody ciężarowe na autostradzie A-2 w Zelgoszczy. Przed godziną 9.00 podczas kontroli Volvo funkcjonariusze ITD nabrali podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Policjanci potwierdzili te przypuszczenia poddając 50-latka badaniu, które wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie.
Mundurowi zatrzymali 50 latka i pojechali z nim do jednostki policji. Podczas jazdy zatrzymany kilka razy dopytywał czy można tę sprawę “załatwić inaczej”. W końcu wyjął z saszetki pieniądze i włożył je pod notatnik policyjny, który leżał na siedzeniu. Mężczyzna dodał, że może w ten sposób porozmawia z funkcjonariuszami.
Zatrzymany noc spędził w celi zgierskiego aresztu. Usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz

  1. Hahaha. Brawo!!!!🤣😂🤣😅

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.