Około godz. 13.00 dzisiaj, 17 kwietnia, doszło do śmiertelnego wypadku na 390 km autostrady A2 na pasie w kierunku Warszawy, na wysokości Seligowa. Śmierć poniósł 21-latek.


– Jak wynika z wstępnych ustaleń kierujący busem wjechał w tył tira. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Policjanci na czas prowadzonych na miejscu działań organizują objazdy – informuje Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Aktualizacja:
Na miejscu ustaliliśmy, że na 390 km autostrady A2 w kierunku Warszawy doszło do zderzenia Fiata Ducato oraz ciężarowego Mercedesa z naczepą.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że Fiat Ducato z nieustalonych przyczyn uderzył w tył naczepy poprzedzającej go ciężarówki. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący Fiatem Ducato 21-latek z województwa warmińsko-mazurskiego – informuje Urszula Szymczak, rzecznik policji w Łowiczu. Ciężarowym Mercedesem kierował 48-latek z województwa zachodniopomorskiego, był trzeźwy.

Ruch autostradą A2 w kierunku Warszawy na wysokości Seligowa jest utrudniony, odbywa się tylko jednym pasem. Policjanci organizują objazdy.

Na miejscu pracuje kilka jednostek straży, policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Na skutek zdarzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

3 komentarze

  1. Transport towarów samochodami o DMC do 3,5 tony. Żadnych ograniczeń czasowych dla kierowców a pracodawcy cisną…. Przykre i tragiczne…