Księżak Syntex Łowicz może się cieszyć ze zwycięstwa nad Górnikiem Trans.eu Wałbrzych (89:84), ale spory niesmak pozostawia to, co działo się tuż po zakończeniu spotkania.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Doszło bowiem do awantury, po tym, jak na boisko wbiegli kibice drużyny przyjezdnej, którzy chcieli zerwać flagę meczową Księżaka i zaatakowali kibiców gospodarzy (w większości obserwującą mecz młodzież). W obronie młodzieży stanęli starsi kibice i zawodnicy łowickiej drużyny.

Ostre przepychanki zaczęły się już przeradzać w bijatykę, którą zgasiła interwencja policji i ochrony.. Poważnych obrażeń nie było, ale kilka osób ucierpiało – na parkiecie widać było miejscami ślady krwi. Według relacji świadków zajścia agresywni napastnicy byli nietrzeźwi.

Już w pierwszym meczu w Wałbrzychu atmosfera była momentami daleka od sportowej, trener Księżaka Robert Kucharek mówił nam o ciągłych, niecenzuralnych, słownych atakach na jego zawodników i kibiców podczas meczu w Wałbrzychu.

Przed obiema ekipami jeszcze jeden mecz w środę, który zadecyduje o awansie – wyjazdowy w Wałbrzychu. Trener Kucharek ma nadzieję, że tym razem emocje będą już wyłącznie sportowe, ale nie ukrywa, że obawia się pseudokibiców.

Mecz obserwował komisarz, który zapewne powiadomi PZKosz o całym zajściu – konsekwencje dla klubu z Wałbrzycha wydają się być nieuniknione.

Film udostępniony przez ŁZKosz:

6 komentarzy

 1. A ja się pytam. Jeżeli u nich dochodzi do słownych przepychanek, to znak, że może się coś wydarzyć u nas. Dlaczego nie zostało to wzięte pod uwagę? Czy trzech ochroniarzy z gołymi rękami jest w stanie zapanować na dzikim tłumem?
  Zabezpieczenie imprezy powinno być bogatsze – a nuż coś się wydarzy. No i wydarzyło.
  Policja na medal. Reakcja, jak z filmów. Momentalnie zwiększony oddział. I na szczęście obyło się bez tragedii. Brawo Panowie.
  P. S. Ciekawe, co Panowie Burmistrzowie na to?

 2. Popieram Manitou

 3. tylko gornik nasz KS

 4. Ksinzok

  Bydło jak na meczach Pelikana.

 5. Jasiorex

  Przynajmniej zamknięcie trybun na trzeci mecz

 6. Manitou

  Powinien być walkower za takie zachowania kibiców. Zdusic w zarodku!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.