W Śleszynie wrze jak w ulu. Wszystko za sprawą wycinanych w czwartek, 24 stycznia, drzew rosnących koło kościoła oraz zachowania księdza proboszcza wobec sołtysa Kazimierza Murasa i byłego sołtysa Daniela Karczewskiego.

Dwa drzewa rosnące wzdłuż cmentarnego płotu zostały ociosane, przygotowane do wycinki, którą po interwencji mieszkańców zatrzymano. Fot. Dorota Grąbczewska
Dwa drzewa rosnące wzdłuż cmentarnego płotu zostały ociosane, przygotowane do wycinki, którą po interwencji mieszkańców zatrzymano. Fot. Dorota Grąbczewska

Przyszli oni do księdza i poprosili o pokazanie im pozwolenia na wycinkę dwóch lip. Tych jednak proboszcz im nie pokazał i doszło do utarczki między duchownym a sołtysami. Interweniowała policja. Teraz sprawę legalności wycinki drzew bada Urząd Gminy w Żychlinie.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

42 komentarze

 1. Smutne i staszne.

 2. Wam to żaden nie pasuje , puknijcie się w wasze łyse głowy.oj ten Śleszyn oj Ci ludzie.

 3. Widziałeś marek że był i co Cię boli niech ci Pan Bóg za to wynagrodzi i tak proboszcz przeprosił i wystarczy teraz zaprosimy sołtysów i Ciebie do pracy a ludzie i tak są w parafii ludzie dobrej woli i pomogą dziękuję

  • Widziałeś Marku, że był i co Cię boli? Niech ci Pan Bóg za to wynagrodzi! I tak proboszcz przeprosił i wystarczy. Teraz zaprosimy sołtysów i Ciebie do pracy, a i tak w parafii są ludzie dobrej woli i pomogą. Dziękuję

 4. Marku jak piszesz o chlebie to swojej i pamiętaj kto dołku pod kim kopie sam w nie wpada

 5. Donos na policje to bardzo obywatelska postawa.brawo trzeba miec to we krwi.tak trzymac.

  • A co mieli ojca Rydza powiadomić? Policja jest od ścigania przestępców. Tych w sukienkach też. Coś co rośnie na terenie społecznym jest dobrem obywatelskim i wymaga interwencji organów państwowych. Jak Policja za namową zwierzchników z dojnej zmiany zmiecie to pod dywan, to jesteśmy zadupiem Europy.

 6. Panie były i obecny sołtysie skoro jesteście tacy eko to zgloscie że śmieci i opony leżą przy drodze do Żychlina.szkoda ze Pani redaktor zdjęcia nie zrobiła

 7. Ormo rządzi na Śleszynie

 8. Gorzej jak Ciebie wywodzą a z czego śleszyn słynie raczej z niczego dobrego

 9. A może to bobry te drzewa podgryzly, wyszły z chaszczy od Wazynskiego i podgryzly , ludzie to trzeba eksperta sprowadzić niech odciski zębów zdejmie albo dziki może przyszła przedwojenna locha i pdgryzla ?

 10. Greenpeace w Sleszynie? A to na tych drzewach gniazda miały jakieś tukany wędrowne? Artykuł godny Pulitzera. Afera fryzjera

  • To nie jest śmieszne. Prawo ma być prawem. Ci panowie wykazali wiele cierpliwości. Ksiądz szarpać ich nie miał prawa i niech Bogu dziękuję że nie dali się sprowokować.

 11. Czarnej bandzie wydaje się, że wszystko mogą…

 12. A czy to prawda że Krzysztof M. z Kamilewa brał w tym udział?

 13. Na taczki znim.

 14. Robi co chce. Nawet pania organistke ponoc dobrze rabie

 15. Drzewa wyglądają na zabytkowe i rosną e na poboczu drogi gdzie parafia nie jest właścicielem. Ale prawo winno być jednakie dla wszystkich.

 16. Waldemar masz przerabane:)

 17. te drzewa to potrzebne tam jak rybie ręcznik. Nie dość że zagrażają kierowcom to jeszcze mogą narobić szkód na cmentarzu.

  • Lecz prawo o o wiążące wszystkich. Faceci którzy zgodzili się dokonać nielegalnej wycinki też nie teges.

  • A co wspólnego w świetle prawa ma zasadność istnienia drzew z legalności wycinki. Skakanie do oczu bliźniemu też nie licuje z wymogami dla kapłana. Wyciąganie rodziców komuś to taki PiSi zabieg.

 18. O ile pamiętam to Śleszyn zawsze sobie radził z podskakującymi kapłanami, z tym nie może? Duch w narodzie umarł?

 19. Ten ksiądz robi co chce w parafii.Interesuje się każdym z parafii.

 20. Drzewa wyglądają na rosnące w pasie drogowym a nie na posesji.
  Trzeba było nie przeszkadzać w wycince tylko zrobić kontrolę po niej. Podliczyć pasibrzucha w kiecce wedle cennika urzędowego nielegalnej wycinki za każdy cm kwadratowy przekroju. On miałby najdroższy opał do palenia za 100 tysięcy zł. a urząd pieniądze na wydatki.

 21. Nic mu nie zrobią bo to ksiądz. On lipiec nie sadził . Ale w piecu by spalił.

  • A to co że ksiądz? Głupszy, lepszy od innych, nietykalny??? Taki sam jak my wszyscy, wobec prawa powinien być równy.

 22. po tym ociosaniu i tak ich już nie uratują,za rok uschną bez kory

 23. tratatata co tu badac Pozwoelenie jest lub niema.