Pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Bydgoszcz Główna zatrzymał się na trasie w Zielkowicach pod Łowiczem. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia jest awarie sieci trakcyjnej.

W pociągu było przeszło 150 pasażerów, wielu z nich jest w podróży do samej stacji końcowej. PKP organizuje komunikację zastępczą, pasażerowie zabierani są autobusami, niektórzy organizują sobie transport sami. do pomocy podróżnym zostali też wezwani strażacy z PSP w Łowiczu oraz OSP z Łowicza, Zielkowic i Parmy. 

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Ze względu na to, że odcinek został czasowo wyłączony z ruchu kolejowego, inne pociągi Intercity na linii Łowicz-Warszawa kierowane są drogą okrężną, przez Skierniewice i Żyrardów, z pominięciem stacji Sochaczew. Utrudnienia mogą potrwać do około 18.

– Duże słowa podziękowania dla państwa, mieszkających w domu przy torach, którzy obdarowali nas zimną wodą i przekąskami – mówili pasażerowie z dużej grupy jadącej do Bydgoszczy. – Cóż, awarie się zdarzają, ale nie jest źle, mamy tu taki mały piknik.

Nie wszyscy byli jednak w tak dobrych nastrojach, po wielu pasażerach widać było nieudawane zmęczenie, niektórzy mówili, że są w podróży już dużo ponad 10 godzin. – Zawsze gdy jadę PKP, dzieje się coś takiego – mówił nam inny z pasażerów.

Co myślisz o stanie sieci pociągów w Polsce?

Loading ... Loading ...

3 komentarze

  1. Niech jadą 120km/h e punktualnie. Tylko tyle oczekuje

  2. Zimą za zimno, latem za gorąco. Taka to oto TRADYCJA.

  3. Taka tradycja. Zimą za zimno, latem za gorąco.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.