Do poważnej awarii ciśnieniomierza doszło dzisiaj w godzinach porannych w kotłowni S1 przy ul. Kolejowej w Łowiczu. Konieczne było wstrzymanie dostaw ciepła do mieszkań na większości osiedli w Łowiczu. Wstrzymane zostały też dostawy tzw. pary technologicznej do Syntexu.

Kotłownia S1 w Łowiczu
Kotłownia S1 w Łowiczu

W związku z awarią ciepło nie dociera do znacznej części mieszkańców Łowicza: wszystkich bloków spółdzielni mieszkaniowej z wyjątkiem os. Konopnickiej i tamtej części Łowicza. Nie ma też ciepłej wody użytkowej.

– Musieliśmy również wstrzymać czasowo dostawę pary technologicznej do Syntexu, natomiast Agros Nova otrzymuje od nas parę zupełnie inną linią, która działa – powiedział nam prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Robert Florczak.

Jak zapewnił prace nad usunięciem awarii już trwają. Przywrócenie dostaw ciepła powinno nastąpić za kilka godzin, prawdopodobnie około godziny 14. Będziemy informować o rozwoju sprawy.

– Przyczyną awarii na pewno nie był błąd pracownika. Raczej było to zmęczenie materiału, zużycie elementu ciśnieniomierza – wyjaśnia prezes Florczak. Obydwa kotły w S1 działają normalnie.

Z powodu awarii nieczynna do odwołania jest również pływalnia OSiR przy ul. Kaliskiej.

11 komentarzy

  1. piesek Leszek

    Jak czytam to pierde lamento to bym Was wszystkich obrzygał.

  2. Zmęczenie materiału a co mają powiedzieć rodzice co mają malutkie dzieci dość że zimno w mieszkaniu to i wody ciepłej nie ma a płacić trzeba a do centralnego dopłacać to standart

  3. Czy w tym durnym Łowiczu coś można przewidzieć,ile godzin już trwa awaria,stoją pewnie i dlubia w nosach,patrzą się jeden na drugiego zamiast robić,a wody jak nie było tak nie ma.

  4. Nie zdziwiłbym się gdyby takie “zmęczenie materiału” zdarzyło się na Starzyńskiego. Sieć nie wymieniana od poczatku istnienia osiedla. Na Geoportalu widać już zaplanowany, nowy przebieg ciepłociągu, tylko kiedy zaczną prace?

  5. “Zmęczenie materiału” – dziwna wymówka. Przecież każda część ma jakiś swój żywot technologiczny. Wiadomo kiedy “skończy” się dany element więc należy zadbać o jego wymianę/naprawę przed upływem terminu śmierci technologicznej. No ale cóż…… Miasto Łowicz zarządza.

  6. Pomimo ciepłej zimy pewnie wszyscy będziemy mieli dopłaty za zużyte ciepło

  7. Co to znaczy “zmeczenie materialu”? Bez przerwy podnosza oplaty za ogrzewanie i ciepla wode a nie dokonuja biezacych przegladow.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.