Wczoraj, 8 sierpnia około godz. 22. strażacy z jednostki PSP w Łowiczu interweniowali na ul, Jana Pawła II, gdzie jeden z właścicieli jednorodzinnych domów zgłosił zalanie piwnicy. Okazało się, że zalanie było związane awarią wodociągową magistrali średnicy 200 mm.

Ostatnie prace po usunięciu awarii przy ul.Jana Pawła II.

Strażacy odcięli zasilanie energii elektrycznej do domu i wypompowali z pomieszczeń piwnicznych o powierzchni około 70 m² wodę, która wypełniła je na wysokość ok. 30 cm. W tym samym czasie do pracy przystąpili pracownicy Zakładu Usług Komunalnych z Łowicza. Woda do piwnicy dostała się z ulicy, gdzie wypływała z rozszczelnionej na łączeniu rur magistrali wodociągowej o średnicy 200 mm. Po rozkopaniu nawierzchni dostaniu się do rur założono docisk, dzięki któremu połączenie uszczelniono.
Pracownicy ZUK dokonali też przełączeń, dzięki temu bez wody przez około 10 godzin pozostawały jedynie posesje przy ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Księżacką do nr 63. Po godzinie 10. zaczęto przywracać jej normalny przepływ.

3 komentarze

  1. A na końcu Zduńskiej (strefa płatnego parkowania) stoi wrak ELC 90NG HYUNDAI CZARNY nie używany od lat i obrasta już zielskiem. Czy kontrole biletów i władza tego nie widzą?

  2. Był Bochenek?! To takie mamy wodociągi i kanalizację.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.